Otwarcie kompleksu kortów i Turniej o Puchar Przewodniczącego

W niedzielę 5 sierpnia br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli odbyło się otwarcie kompleksu kortów tenisowych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Dukli - Marek Górak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Dariusz Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli - Andrzej Dziedzic oraz dyrektor MOSiR w Dukli - Michał Szopa. Nowo oddany do użytku obiekt poświęcił o. gwardian Micheasz Okoński z klasztoru OO. Bernardynów w Dukli.

Również w niedzielę już od wczesnych godzin rannych odbywał się Turniej Piłki Nożnej Oldboys o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Wzięło w nim udział siedem drużyn z powiatu krośnieńskiego. Zdobywcami pucharu została drużyna gospodarzy, drugie miejsce zajęła drużyna z Chorkówki, trzecie z Iwonicza -Zdroju. Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczali: burmistrz Dukli Marek Górak, Dariusz Sobieraj -wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Koniecki - przewodniczący PSL powiatu krośnieńskiego, Zbigniew Dłużniewski - przewodniczący PSL w Dukli, Michał Szopa - dyrektor MOSiR w Dukli. Imprezą towarzyszącą turniejowi były występy zespołów folklorystycznych na scenie przy MOSiR w Dukli. Zaprezentowały się zespoły z: Dukli, Chorkówki, Lubatowej, Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego oraz zespół taneczny z Mszany.

Korty to kolejna zrealizowana inwestycja gminy Dukla zwiększająca atrakcyjność dukielskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli, przy współfinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

2012-08-10