IV. edycja Krośnieńskich "Pól Nadziei"

Pierwszego kwietnia 2012 roku (niedziela palmowa) obchodzona będzie IV edycja Krośnieńskich Pól Nadziei, których organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Celem "Pól Nadziei" jest pozyskanie środków finansowych na utrzymanie Hospicjum, a także przybliżenie wiedzy na temat hospicjów. "Pola Nadziei" uwrażliwiają również nas wszystkich na los ludzi cierpiących. Ukazują nam wszystkim, konieczność towarzyszenia tym, którzy odchodzą z tego świata oraz zmuszają do refleksji nad sensem cierpienia i śmierci.

Pomysłodawcą "Pól Nadziei" jest Organizacja Charytatywna Marie Curie Cancer Care z Wielkiej Brytanii. Organizacja, która za patronkę obrała sobie Polkę Marię Skłodowską Curie, postanowiła zapoznać jedno z miast Polski z swą pracą. Wybór padł na Kraków. Wiosną 1998 roku w Krakowie zakwitły pierwsze żonkile symbol "Pól Nadziei"

Do akcji mogą się włączyć szkoły, zakłady pracy, jednostki samorządu terytorialnego, kościoły...

Pomóżmy Hospicjum!

2012-03-27