Plon niesiemy plon

15 sierpnia br. odbyły się dożynki wiejskie w Mszanie. Rozpoczęcie świętowania nastąpiło w kościele, gdzie na mszy św. dziękczynnej nastąpiło poświęceniu wieńca dożynkowego. Stąd korowód dożynkowy przeszedł na plac koło domu ludowego, gdzie odbywały się główne uroczystości dożynkowe.

Zespół Pieśni i Tańca „Przewrotniacy” z Przewrotnego k. Rzeszowa zainaugurował występy artystyczne. Henryk Wójtowicz członek zespołu powiedział: Zespół działa już od 19 lat, ja tańczę od 5 lat. W repertuarze mamy tańce krośnieńskie, przeworskie, gorlickie, Podleskie i przede wszystkim rzeszowskie. Kierownikiem zespołu jest pani Halina Marszał , a p. Henryk Marszał jest kierownikiem kapeli. Działamy przy OSP w Głogowie Małopolskim, a kontaktować można się z nami poprzez nasz Ośrodek Kultury. Zespół bisował kilkakrotnie, a brawom nie było końca. Publiczność bawiła się świetnie także przy występach Zespołu Tańca Towarzyskiego „Tytan” z Rzeszowa i rodzimego mszańskiego zespołu „Master’s”. Wystąpił kabaret „Mszańskie Dziewczyny i On”. Furorę zrobił męski zespół akrobatyczny z Jasła, który mimo iż przyjechał z dużym opóźnieniem miał liczną publiczność.

Dożynki zakończyły się wspólna zabawą.

kbr

2010-08-20