Modlili sie na Pustelni świętego Jana z Dukli

4 czerwca odbyła się pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do pustelni św. Jana z Dukli z rejonu przemyskiego. Modliły się wspólnoty franciszkańskiego zakonu świeckiego z następujących rejonów: przemyski, rzeszowski, zamojsko-lubaczowski, częściowo sandomierski i tarnowski. Eucharystii przewodniczył bp Jan Sobiło z Ukrainy, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej oraz 14 duchownych w tym księża asystenci zakonu tercjarzy z całego rejonu min. Cyryl Mozdyniewicz i Marian Godek.

Celem pielgrzymki było dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II i jego wizytę na ziemi podkarpackiej. Ksiądz biskup modlił się w intencji tercjarzy rejonu przemyskiego. Modlono się także o przyjazd papieża Benedykta XVI do Lwowa na Kongres Eucharystyczny w 2012 roku oraz o kanonizację Władysława z Gielniowa-patrona Warszawy i polskich Bernardynów. Na zakończenie serdeczne podziękowania wszystkim złożył przewodniczący tercjarzy rejonu przemyskiego Roman Serwiński. W pielgrzymce wzięło udział ok. 400 osób.

S. Kalita

2011-06-07