Puchar Burmistrza pozostaje w Dukli

17 lipca br. w upalne, gorące popołudnie na stadionie MOSiR w Dukli odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Dukla. Przedstawiciele wszystkich zgłoszonych klubów uczestniczyli w losowaniu i ustaleniu zasad rozgrywek. Dziewięć drużyn zostało podzielone na 3 grupy:

grupa I: Beskid Równe, Przełęcz II Dukla, Twierdza Teodorówka

grupa II: Przełęcz Dukla, Iwełka Iwla, Huragan Jasionka

grupa III: Zorza Łęki Dukielskie, Husaria Dukla, Grodzisko Wietrzno

Mecze rozgrywane były 2 x 15 min, a sędziowali: Wioletta Folcik, Bogusław Cysarz, Mariusz Folcik, Paweł Kuliga, Paweł Pitak, Mariusz Szczepanik.

Najlepsze zespoły awansowały do fazy finałowej. Oto wyniki spotkań:

Grupa I:
Beskid- Twierdza 1-1
Przełęcz II- Twierdza 4-0
Beskid- Przełęcz II 1-4
AWANS: Przełęcz II

Grupa II:
Przełęcz- Huragan 2-0
Iwełka- Huragan 1-2
Przełęcz- Iwełka 2-0
AWANS: Przełęcz

Grupa III:
Zorza- Grodzisko 0-0
Husaria- Grodzisko 0-1
Zorza- Husaria 2-0
AWANS: Zorza

Wyniki meczów finałowych:
Przełęcz II- Przełęcz 0-6
Zorza- Przełęcz II 4-1
Przełęcz- Zorza 3-0

Zwycięzcą turnieju z kompletem zwycięstw została Przełęcz Dukla, która będzie reprezentować gminę w Turnieju o Puchar Starosty Krośnieńskiego (30/31 lipca). Drugie miejsce zdobyła Zorza Łęki Dukielskie, a trzecie Przełęcz II Dukla.

Skład zwycięskiej drużyny: Mirosław Nowak, Damian Bogacz, Patryk Drobek, Marcin Ginalski, Franciszek Pietruszka, Łukasz Rędowicz, Grzegorz Stec, Grzegorz Mormol, Jozef Kozak, Paweł Mielech, Tomasz Mikosz, Dawid Zima, Artur Pernal, Kamil Kowalski, Krystian Frączek, Krystian Walczak. Drużynę do turnieju przygotował trener Bronisław Niżnik.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Kowalski (Przełęcz), zdobywca 6 goli.

Nagrody dla najlepszej trójki wręczył burmistrz gminy Dukla Marek Górak oraz dyrektor MOSiR Dukla Michał Szopa, który zafundował także karnety wejściowe na siłownię i saunę, która zostanie oddana do użytku już w sierpniu tego roku.

Tekst &foto Jakub i Bogusław Szczurek

2011-07-19