Gimnazjaliści z Równego zwycięzcami konkursu filmowego

30 maja w Sali kina "Promien" w Dukli o godz. 16.00 odbył sie pokaz filmów nadesłanych na I Konkurs Filmowy - Miniatura Filmowa organizowany przez Ośrodek Kultury w Dukli. Projekcja trwała ok. 2,5 godziny. Filmy zostały ocenione przez profesjonalne jury, w którym zasiedli: Rafał Rachfalski (absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), Bartosz Korkuć (student Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz przewodnicząca komisji Krystyna Boczar - Różewicz (główny specjalista do spraw promocji gminy Dukla). Komisja po obejrzeniu czterech nadesłanych filmów przyznała następujące miejsca i nagrody:

1. miejsce film pt. "Ignacy Łukasiewicz - życie i dzieło - opowieść o prawdziwym człowieku "autorzy: ZSP w Równem,

2. miejsce film pt. "Moje transgraniczne spojrzenie " Ziemia Niczyja" autorzy: Krzysztof Gabło, Mikołaj Gocz, Sebastian Kosior

Pozostałe filmy to:

"Dukla oczami turysty" autorzy: Anna Trzebunia, Anna Jakimczuk, Marlena Lajdanowicz, Izabela Patla, Aleksandra Gaj, Eryk Szerląg, Bartosz Braja,

"Historia mojej ojcowizny" autorzy: Krzysztof Gabło, Mikołaj Gocz, Sebastian Kosior.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy.

Norbert Uliasz
2011-06-01