Poświęcony Markowi Grechucie

25 maja 2011r. w sali kina "Promień" można było posłuchać piosenek znanych i lubianych śpiewanych przez dzieci i młodzież z naszej gminy. W konkursie udział wzięło 30 wykonawców w 5 kategoriach wiekowych. Niestety zabrakło dzieci z Głojsc i Tylawy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, czemu dowód dało jury, nagradzając dużą liczbę uczestników.

W komisji artystycznej zasiadali: Krystyna Stankowska, Anna Masternak i Krzysztof Zajdel ? przewodniczący. Przed rozdaniem nagród wspólnie z przewodniczącym, na scenie dukielskiego kina, zaśpiewany został piękny utwór "Świat w obłokach". Tegoroczny konkurs poświecony był Markowi Grechucie w 5 rocznicę jego śmierci - w taki sposób chcieliśmy uhonorować jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Po wręczeniu nagród Krzysztof Zajdel pedagog wydziału wokalnego szkoły w Krośnie przeprowadził z uczestnikami krótkie warsztaty wokalne.

Nagrody Główne Przeglądu otrzymali:

Kat I

Milena Kogut i Daria Rajchel - Dukla

>KAT II

Weronika Wnęk i Emilia Zając - Równe

KAT. III

Karolina Borek ? Równe, Sylwia Kula i Barbara Głód ? Jasionka, Nina Kogut - Dukla

KAT IV

Adriana Stepek ? Dukla (bz), Monika Jastrzębska i Joanna Buryła ? Łęki Dukielskie, Natalia Zbiegień i Klaudia Wiśniewska - Równe, Klaudia Dereniowska i Gabriela Matyka ? Dukla, Wioletta Fydryk, Anna Kogut i Arleta Urbańska - Iwla

KAT V

Wioletta Madej i Natalia Fydryk ? Dukla, Zespół Wokalny OK (Gabriela i Aleksandra Matyka, Wioletta i Natalia Fydryk)

GRAND PRIX PRZEGLĄDU

Karolina Jastrząb ? Wietrzno

Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

Norbert Uliasz

2011-05-27