Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Spotkanie opłatkowe w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Dukli

Okres Bożego Narodzenia jest okazją do spotkań, nie tylko rodzinnych. Jak co roku, Parafialny Zespół Charytatywny przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Dukli zorganizował spotkanie opłatkowe 8 stycznia, na które z uwagi na ograniczone możliwości lokalowe zostali zaproszeni nieliczni przedstawiciele naszej parafii w salce na plebani.
W spotkaniu uczestniczyło 30 zaproszonych gości. Rolę gospodarzy pełniły panie pracujące charytatywnie w parafialnym zespole "Caritas" z księdzem Proboszczem Stanisławem Siarą na czele. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził ksiądz Proboszcz, czytając Ewangelię o narodzeniu Jezusa. Istotną częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbolem Bożej miłości, zgody i pojednania oraz składanie życzeń. Życzono sobie nawzajem, by Nowonarodzony Zbawiciel Świata był źródłem radości i pokoju, a Jego Boże błogosławieństwo towarzyszyło nam każdego dnia. Po skromnym poczęstunku nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek, gdyż wspólny śpiew kolęd jest szczególnym środkiem jedności pomiędzy ludźmi. Przy wigilijnym stole była też okazja do życzliwej rozmowy, na którą w ciągu roku niekiedy brak sposobności.
Dziękujemy więc jeszcze raz księdzu Proboszczowi za to spotkanie, za możliwość połamania się opłatkiem, złożenia sobie wzajemnie życzeń, wspólne kolędowanie, za te chwile wspomnień i refleksji jakie dzięki ciepłej i serdecznej atmosferze było nam przeżyć.

uczestniczka spotkania

2012-02-02

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.