SKS "DUKLA" w Amatorskiej PlusLidze

"Podejmij wezwanie" - pod takim hasłem ruszyła II edycja Amatorskiej PlusLigi. Amatorska PlusLigi to projekt realizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej, w którym uczestniczyć mogą wyłącznie klienci sieci Plus. Do rozgrywek w tej lidze w całej Polsce zgłosiło się 390 drużyn w tym Siatkarski Klub Sportowy "Dukla".

Na przełomie marca i kwietnia drużyny startujące w kategorii Open spotykają się w halach sportowych ośmiu miast Polski, aby z etapu eliminacji wyłonić po osiem drużyn z każdego miasta, które utworzą ligę. Po zmaganiach na szczeblu regionalnym w czerwcu rozegrane zostaną dwa półfinały: w Poznaniu i Warszawie. Zwycięska drużyna II edycji Amatorskiej PlusLigi zostanie wyłoniona w wielkim finale, który rozegrany będzie 9 lipca br. w hali Ergo Arena w Gdańsku jako przedmecz finału Ligi Światowej.

W meczach podkarpackich eliminacyjni, które odbywają od 26 marca do 3 kwietnia br. w hali sportowej przy Gimnazjum im Jana Pawła II w Tyczynie bierze udział 30 amatorskich drużyn. Faza eliminacyjna grana jest systemem grupowym, do dwóch wygranych setów (do 25 punktów) i do 15 punktów w tie break. Grupa "E", w której znalazły się zespoły: SKS "Dukla", Raniżów, Bobofruty, Izol-Mont swoje mecze eliminacyjne rozegrała 27 marca br. Zawodnicy Siatkarskiego Klubu Sportowego "Dukla" po bardzo emocjonujących spotkaniach stojących na dobrym poziomie pokonali wszystkich swoich rywali grupowych i zajęli I miejsce w swojej grupie przechodząc do następnej fazy ? rozgrywek ligowych. Kolejny etap rozgrywek odbędzie się w maju.

Wyniki spotkań eliminacyjnych

SKS Dukla - Izol-Mont 2 : 1 (19/25, 25/23, 15/9)
SKS Dukla - Bobofruty 2 : 0 (25/16, 25/16)
SKS Dukla - Raniżów 2 : 1 (27/25, 25/12, 15/1)
Jako bonus siatkarze SKS Dukla otrzymali od sponsora rozgrywek tj. operatora sieci Plus koszulki sportowe z nazwa zespołu.

Patronatami medialnymi rozgrywek zostali: Sport.pl, "Gazeta Wyborcza" i Radio Złote Przeboje.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy udanych występów w dalszej fazie rozgrywek.

Na zdjęciu zwycięscy eliminacyjnej grupy "E" zespół "SKS Dukla"

Maciej Chłap, Damian Wiernusz, Paweł Michalak, Artur Śliwiński, Krzysztof Sikora, Konrad Piróg, Marcin Milan, Dominik Piróg, Michał Okarma.
2011-04-06