„Lato w regionach” TVP3 Rzeszów odwiedzi Duklę

W niedzielę 16 lipca TVP3 wyemituje kolejne odcinki programu  „Lato w regionach” z Podkarpacia. Ekipa Telewizji Rzeszów zaprosi widzów z całej Polski do odwiedzania Dukli i okolic.

Dukla, historyczne miasteczko, malowniczo położone u podnóża Góry Cergowej w Beskidzie Niskim, często nazywane jest „Wrotami Karpat”. Dukla zasługuje na to, aby zatrzymać się tam na dłużej, a przynajmniej powinna być obowiązkowym przystankiem na trasie turystów zmierzających na południe Europy. W programie będzie mowa o  historii, kulturze i tradycjach tego terenu, a także całkiem nowych pomysłach na rozwój turystyki. Telewizja Rzeszów odwiedzi zabytki w samym mieście oraz w okolicach m.in. miejsca związane z kultem św. Jana z Dukli oraz skansen łemkowski w Zyndranowej. Widzowie dowiedzą się także, jak aktywnie spędzić czas na beskidzkich szlakach pieszych, konnych i rowerowych.

Odcinki  z Dukli w niedzielę 16 lipca w TVP3

o godz. 11.15 i 16.05.

Program „Lato w regionach” z Podkarpacia można oglądać także na stronie www.rzeszow.tvp.pl i na profilach społecznościowych stacji.  W sobotę o godz. 10:50 i 19.15 emitowany będzie także wyprodukowany kilka lat temu film „Dukla Wrota Karpat”.

kbr

2017-07-13