Dukla po raz pierwszy, targi po raz ósmy

VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo właśnie zakończyły się w sobotę, trwały od 21 do 23 września br. Najnowocześniejszy sprzęt, akcesoria i mnóstwo rynkowych nowości zaprezentowali w Kielcach wystawcy z całego świata. Nie zabrakło także tych, którzy oferują świetne tereny i dobrze przygotowane trasy rowerowe, a także organizatorów zawodów rowerowych. Wśród tych ostatnich znalazła się gmina Dukla i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli.

Moda na rowery w Polsce wciąż  się rozwija. Coraz więcej jest pasjonatów dwóch kółek i amatorów rowerowych nowości. Targi w Kielcach, które z roku na rok rozwijają się, przyciągają do Kielc coraz więcej przedstawicieli branży kolarskiej z całego świata. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 250 wystawców z 12 krajów, takich jak: Bułgaria, Chiny, Czechy, Finlandia, Holandia, Niemcy, Pakistan, Polska, Słowacja, Tajwan, Wielka Brytania, czy  Włochy. Ekspozycja zajmowała 11 tysięcy metrów kwadratowych, czyli wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka wystawienniczo-kongresowego.

Stoisko Gminy Dukla było oblegane od pierwszego dnia targów, szczególnie w sobotę, kiedy był dzień otwarty i stoiska były odwiedzane przez amatorów jazdy rowerowej, poszukujących rowerów, akcesoriów, ale również dobrych tras i zawodów. W czwartek odwiedziła nasz stoisko wraz z mężem Markiem mistrzyni Polski MTB Ania Szafraniec-Rutkiewicz mistrzyni Polski w cross-country i srebrna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie górskim w 2002 r.

Więcej zdjęć w galerii...

2017-09-25