Śladami Maryi

Czyli historia ludzkości od Adama i Ewy do narodzin Jezusa

W niedzielne popołudnie 19 grudnia br. w Ośrodku Kultury w Dukli tradycyjnie już od kilku lat odbył się uroczysty Wieczór Wigilijny. Mimo, iż aura nie była sprzyjająca, szalała zamieć, sala kina "Promień" była pełna. Zespół "Szarotka" od kilku lat przygotowujący świąteczne inscenizacje, w tym roku przygotował nowe widowisko teatralne pt. "Śladami Maryi". Przesłaniem widowiska była historia ludzkości, ich zalet i słabości- od pierwszych rodziców Adama i Ewy do narodzin Jezusa. Artyści znakomicie wcielali się w swoje role i grali z wielkim zaangażowaniem. Autorką scenariusza i reżyserem jest Małgorzata Walaszczyk -Faryj, której jak zawsze bardzo pilnie pomagali członkowie Zespołu "Szarotka".

Po spektaklu burmistrz gminy Dukla uroczyście złożył wszystkim życzenia świąteczne i podzielił sie opłatkiem. Potem przyszedł czas na wspólne kolędowanie, podczas którego wszystkich przybyłych na spektakl Ośrodek Kultury ugościł pierogami z grzybami, wigilijnym barszczem oraz ciastem. Wytworzyło to iście rodzinną atmosferę. I tak nasyceni pod każdym względem widzowie ze świątecznym przesłaniem udali sie do domów.

kbr

2010-12-23