Kolejnych 100 lat w zdrowiu

W lutym br. dwie mieszkanki gminy Dukla obchodziły dość rzadko spotykane, setne urodziny. Cały wiek przeżyły: pani Katarzyna Moroń ze Zboisk (obchodziła urodziny 12 lutego) i pani Aniela Belczyk z Równego ( urodziny obchodziła 17 lutego). Na tak nieczęste uroczystości urodzinowe oprócz rodzin przybył również Burmistrz Gminy Dukla Marek Górak, który w imieniu władz samorządowych gminy przekazał jubilatom życzenia, dołączając kwiaty i okolicznościowe upominki, była także przedstawicielka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego p. Grażyna Wilk i pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Dukli. Obydwie Jubilatki dochowały się dzieci, wnuków i prawnuków.

Pani Katarzyna Moroń pochodzi z Iwli , całe życie pracowała na roli, nie stosowała żadnych diet i nigdy nie chorowała. Do tej pory jest samodzielna, mieszka u wnuczki w Zboiskach, świetny kontakt ma z prawnuczką Pauliną. Jej recepta na długowieczność to pogoda ducha i śpiew.

Pani Aniela Belczyk pochodzi z Teodorówki, od 1979 roku mieszka u córki w Równem. Całe życie pracowała na roli, nigdy nie zastanawiała się nad recepta na długowieczność.

Szacownym Jubilatkom życzymy kolejnych 100 lat w zdrowiu.

2009-02-18