Wigilijne spotkanie w ŚDS

23 grudnia 2009 r. odbyło się spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Cergowej.

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Gminy Dukla - Marek Górak i zastępca Andrzej Bytnar, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli - Zbigniew Uliasz, ks. Krzysztof Zygar, Kierownik MGOPS w Dukli - Małgorzata Bielec, Sekretarz Gminy - Mirosław Matyka oraz pracownicy i uczestnicy Ośrodka.

Na początku spotkania Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Cergowej Bogumiła Dymek - Urynowicz, , wygłosiła mowę wstępną, przywitała przybyłych gości oraz zaprosiła wszystkim na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Tematem przewodnim tegorocznego przedstawienia była kwestia zobaczenia w dzisiejszym świecie człowieka potrzebującego i podzielenia się z nim tym, co się posiada. Następnie odbyła się wspólna modlitwa, którą poprowadził ks. Krzysztof. W dalszej części spotkania zabrali głos zaproszeni goście, którzy złożyli zebranym życzenia świąteczne. Później wszyscy podzielili się opłatkiem, spożyli świąteczny posiłek i wspólnie kolędowali.

Spotkanie opłatkowe dla rodziców i krewnych podopiecznych Ośrodka odbędzie się 7 stycznia 2010 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Cergowej.

B. Dymek -Urynowicz

2010-01-06