W dniu 21.10.2009 r. odbył się w Tarnobrzegu V Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W imprezie wzięło udział 35 Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa. Środowiskowy Dom Samopomocy w Cergowej reprezentowała sześcioosobowa grupa, która przedstawiła recytatorsko - wokalny program artystyczny.

W związku z tym, że spotkanie to miało charakter przeglądowy a nie konkursowy, nie przyznawano miejsc i nie poszukiwano zwycięzców. Każdy jednak ośrodek, który brał udział w tej imprezie otrzymał dyplom udziału oraz statuetkę, a uczestnicy drobne upominki od organizatorów. Celem jednak tego spotkania nie była rywalizacja o jak najwyższe miejsce, ale propagowanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, wspieranie inicjatyw twórczych, integracja środowisk osób niepełnosprawnych oraz wymiana doświadczeń artystycznych.

Uczestnicy naszego Ośrodka wrócili z Tarnobrzega bardzo szczęśliwi i zadowoleni i pełni nadziei na udział w imprezie w przyszłym roku.

A. Masternak

2009-10-23