Szkolny turniej szachowy w ZSP w Wietrznie

Zarząd Samorządu Uczniowskiego działającego w ZSP w Wietrznie zorganizował Szkolny Turniej Szachowy.
W turnieju mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
W rozgrywkach szachowych wzięło udział 13 uczniów z klas gimnazjalnych oraz jeden uczeń ze szkoły podstawowej.
Do partii finałowej po dwóch turach turnieju zakwalifikowali się Dariusz Jakubik z klasy I gimnazjum oraz Damian Mazur z klasy szóstej szkoły podstawowej. Zwycięzcą turnieju okazał się najmłodszy uczestnik rozgrywek Damian Mazur. W nagrodę otrzymał dyplom i pamiątkowy puchar ufundowany przez Samorząd Uczniowski.
Bardzo cieszy nas fakt, iż w tak nielicznej społeczności szkolnej znalazło się sporo uczniów umiejących grać w szachy - szlachetną grę, która wspaniale rozwija logiczne myślenie, uczy cierpliwości oraz szacunku do przeciwnika.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Joanna Braja