Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Wizyta delegacji ukraińskiej w Dukli

Wizyta delegacji ukraińskiej w Dukli

22 listopada gościła w gminie Dukla oficjalna delegacja z gminy Berezne Wielkie, z Zakarpacia na Ukrainie. Delegacji przewodniczył burmistrz gminy Jarosław Szukal. Wśród gości byli dyrektorka szkoły w Bereznem Małym, radni Rady Gminy Berezne Wielkie, przedsiębiorcy branży turystycznej. Celem wizyty było podpisanie listu intencyjnego o podjęciu współpracy w różnych dziedzinach życia.

Po odczytaniu treści listu intencyjnego w obu językach polskim i ukraińskim burmistrzowie reprezentujący gminy podpisali go. W imieniu gminy Dukla podpis złożył burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, w imieniu gminy Berezne Wielkie list podpisał burmistrz Gminy Berezne Wielkie Jarosław Szukal. Po oficjalnym spotkaniu ukraińscy goście zwiedzili budynek Urzędu Miejskiego w Dukli. Odwiedzili cmentarz Wojenny w Dukli, na którym spoczywają obok Słowaków i Czechów żołnierze ukraińscy walczący w Armii Czerwonej, w czasie II wojny światowej, którzy zginęli pod Duklą w 1944 roku podczas walk w czasie operacji Dukielsko-Preszowskiej. Goście zwiedzili również Gminne Przedszkole w Dukli, Zespół Szkół nr 2 w Dukli, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z zapleczem, Transgraniczne Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli wraz z sala widowiskową przy ul. Kościuszki 4 .Zakończenie pobytu i rozmowy współpracy odbyły się w Gościńcu Chyrowianka. W rozmowach ze strony polskiej uczestniczyli: sekretarz Gminy Dukla Halina Cycak, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej dziedzic, dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj, dyrektor MOSiR Dukla Michał Szopa, dyrektorzy dukielskich szkół ZS nr 1 Jerzy Pęcak i nr 2 Jan Drajewicz, gł. specjalista ds. promocji Krystyna Boczar-Różewicz. Burmistrz wręczył gościom drobne prezenty w postaci produktów regionalnych. A Kapela-Duklanie trochę w okrojonym składzie grała dla ukraińskich gości.

Ukraińskim gościom bardzo podobały się obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli, a także wszystkie inne obiekty, które zwiedzali

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...
2016-11-29
1 2 3 4 5 6 7 8

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.