Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Uznanie dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej 2016

Dzień Edukacji Narodowej - to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Święto zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą - Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela, a pod obecną funkcjonuje od 1982 r., na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Święto nauczycieli to okazja, aby docenić ich pracę i trud. Nauczyciel to zawód wymagający poświęcenia ogromu czasu, cierpliwości i swojego zdrowia. Nauczyciel podejmuje wielki wysiłek aby przekazać młodym ludziom wiedzę, która pozwoli im w bliższej lub dalszej przyszłości na start w dorosłe, zawodowe życie. Tradycyjnie w dzień 14 października w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie składają im podziękowania i życzenia. 13 października 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Dukli odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół. W spotkaniu uczestniczyli także nagrodzeni w tym roku nauczyciele z wszystkich placówek dydaktycznych gminy Dukla.

Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar wręczył nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom oraz dyrektorom szkół prowadzonych przez Gminę Dukla. Podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie w codzienną pracę, składając najserdeczniejsze życzenia.

Nagrody w uznaniu za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej, otrzymały następujące osoby:

1. Agata Sereda - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Iwli

2. Anna Sygnarska - nauczycielka języka polskiego, bibliotekarz w Zespole Szkół Publicznych w Jasionce

3. Katarzyna Szuba - nauczycielka języka polskiego, bibliotekarz w Zespole Szkół Publicznych w Równem

4. Beata Węgrzyn- nauczycielka historii, wychowania fizycznego w Zespole Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich

5. Katarzyna Reczkowska - Buryła - Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Równem

6. Danuta Ciuła - Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Jasionce

7. Jerzy Pecak - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Dukli

8. Jerzy Gunia - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwli

Dołączając się do tych podziękowań, życzę dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia. Dziękuję za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela. Życzę, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

Danuta Szczurek
Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych

Więcej zdjęć w galerii...
2016-10-19
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.