Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Szacunek i uznanie dla Seniorów, Dzień Seniora w Nowej Wsi

Dzień Seniora w Nowej Wsi

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To właśnie oni są w naszych domach kontynuatorami tradycji, to oni niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. W Polsce Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada i stanowi odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie 1 października, a ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

19 listopada br. w Domu Ludowym w Nowej Wsi odbyło się spotkanie osób starszych z Nowej Wsi i Trzciany, a inicjatorką tego spotkania była p. Teresa Belcik, radna Rady Miejskiej w Dukli, sołtys Nowej Wsi i prezes Stowarzyszenia "Razem Lepiej" w jednej osobie, podobnie jak w roku ubiegłym. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie "Razem Lepiej", a na spotkanie zostali zaproszeni seniorzy z Nowej Wsi i Trzciany. W tym dniu szczególnym, życzenia zdrowia, długich lat w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji, ciągłej aktywności we wszystkich dziedzinach życia oraz spełnienia marzeń w imieniu własnym i władz samorządowych złożył burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, który uczestniczył w spotkaniu. W spotkaniu uczestniczyła także pani Mirosława Widurek z Wojewódzkiej Rady Pożytku Publicznego w Rzeszowie. Oprawę artystyczną uroczystości przygotował Zespół Szarotka-Duklanie i Kapela-Duklanie. Przy muzyce kapeli, śpiewach zespołu przeplatanych skeczami i dowcipami wszyscy bawili się znakomicie. Panie działające na co dzień w Stowarzyszeniu dołożyły wszelkich starań, aby zabezpieczyć stronę kulinarną spotkania i to im się udało znakomicie. Jestem na spotkaniu już drugi raz, byłam w ubiegłym roku, było bardzo przyjemnie, w tym roku jest jeszcze lepiej. Dom Ludowy był w naszej wsi bardzo potrzebny, nie mieliśmy się nawet gdzie spotkać - powiedziała pani Leokadia Mormol, uczestniczka spotkania. Zebrania pani sołtys Teresa robiła u siebie na podwórku, a teraz mamy piękny Dom Ludowy, miło jest tutaj przychodzić - dodała pani Wiktoria Sikora. Wszyscy seniorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy z piękną gwiazdą, wykonaną przez członkinie Stowarzyszenia.

Ze swojej strony dziękując za zaproszenie na uroczystość życzę wszystkim Seniorom uśmiechu na co dzień i wiele radości, aby każdy dzień wolny był od trosk.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...
2016-11-25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.