Radni i burmistrz złożyli ślubowanie

I sesja Rady Miejskiej w Dukli

W czwartek 22 listopada 2018 roku po raz pierwszy zebrali się o godz. 16.00 nowo wybrani radni w Urzędzie Miejskim w Dukli, w sali narad. Obrady prowadził najstarszy wiekiem radny Adam Faustus.

Najpierw radni odebrali zaświadczenia o wyborze, a później uroczyście ślubowali: Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Na stanowisko przewodniczącego rady zgłoszono dwóch kandydatów – Ewę Przystasz i Mariusza Folcika. W tajnym głosowaniu, które przeprowadziła wybrana trzyosobowa komisja skrutacyjna,  przez obecnych na sesji radnych i przeliczeniu wyników okazało się, że 7 głosów „za” otrzymała Ewa Przystasz, a 8 głosów „za”  Mariusz Folcik  i tym samym został on przewodniczącym Rady Miejskiej w Dukli.

Wybrany burmistrz Dukli Andrzej Bytnar wypowiadając rotę ślubowania: Obejmując urząd burmistrza Dukli, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy – rozpoczął kolejną kadencję na tym stanowisku. Wcześniej odebrał zaświadczenie o wyborze z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Dukli  Małgorzaty Kozioł.

Radni przeprowadzili także wybory na stanowiska wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Dukli w głosowaniu tajnym. Na te stanowiska kandydowało  trzech radnych : Teresa Belcik, Paweł Kufner i Piotr Węgrzyn. Po 9 głosów otrzymali: Teresa Belcik i Piotr Wegrzyn obejmując w ten sposób te stanowiska. Podczas I sesji ustalono również składy komisji stałych Rady Miejskiej w Dukli. Sesję zakończono miłym akcentem wręczania kwiatów i składania życzeń dla nowo wybranego przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli i dla burmistrza Dukli.

Galeria zdjęć...

2018-11-23