Msza Święta Jubileuszowa

10 czerwca 2017 w 20. rocznicę kanonizacji naszego rodaka, duklanina św. Jana z Dukli w Sanktuarium św. Jana z Dukli i pielgrzymki papieskiej do miejsca urodzenia Świętego, do Dukli parafianie, zaproszeni goście, turyści mieli możność uczestniczenia we mszy św. Jubileuszowej, której przewodniczył ks. abp. Adam Szal Metropolita Przemyski. Podczas mszy św. kazanie wygłosił bp. Damian Muskus z Krakowa. Przypomniał życie Świętego, jego zaufanie Bogu i ciągłe dążenie do doskonałości.

We mszy św. uczestniczył burmistrz Dukli Andrzej Bytnar wraz z małżonką, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic, wiceburmistrz Dukli Elżbieta Wróbel, sekretarz Gminy Dukla Halina Cycak, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Bogdan Rzońca.

Ojcowie Bernardyni przygotowali z okazji Jubileuszu pamiątkowy medal, który dostał każdy uczestnik mszy św. , a dzieci z ZS nr 1 rozdawały kartki przygotowane z ikon wykonanych przez uczestników warsztatów ikonowych organizowanych przez Szkolne Koło Caritas. Przygotowane zostały również przez miejscowego złotnika srebrne medaliki z podobizną św. Jana z Dukli i św. Jana Pawła II i napisem o 20. rocznicy

Więcej zdjęć w galerii...

2017-06-14