Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Siłownia pod chmurką otwarta


W sobotę 25 maja została otwarta siłownia zewnętrzna w Dukli położona na działce przy ścieżce „Droga do zdrowia”. Siłownia powstała w zakresie projektu współpracy Lokalnych Grup Działania : LGD Liwocz, LGD Nowa Galicja, Czarnorzecko-Strzyżowska, LGD „Kraina Nafty” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020  o nazwie  SIEĆ INFRASTRUKTURY REKREACYJNEJ.                                                                                                                         Siłownia w Dukli jest jedną z sześciu siłowni powstałych na obszarze działania LGD Kraina Nafty, których symboliczne otwarcie miało miejsce w sobotę w Dukli. W imprezie wzięli udział wiceprezes zarządu LGD Kraina Nafty Stanisław Chochołek, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg, sekretarz gminy Dukla Halina Cycak, radny Rady Miejkskiej w Dukli Bogusław Karkoszka, dyrektor MOSiR-u Michał Szopa, przewodnicząca rady LGD Krystyna Boczar-Różewicz, pracownicy biura LGD z kierownikiem Natalią Kuligą Helnarską oraz miłośnicy aktywnego wypoczynku.  

Otwarciu siłowni towarzyszył pokaz instruktorski prawidłowego korzystania z urządzeń, wspólny trening, wykład na temat uprawiania sportu na świeżym powietrzu a na zakończenie poczęstunek.

Powstanie siłowni przy ścieżce „Droga do zdrowia” ma na celu poszerzenie oferty na spędzanie czasu wolnego z pożytkiem dla zdrowia. Siłownia powstała w miejscu z przepięknymi widokami, które jest sukcesywnie zagospodarowywane. Obecnie na działce usytuowane jest 6 urządzeń, które dostosowane są ćwiczeń różnych partii ciała. Przed korzystaniem z urządzeń zachęcam do zapoznania się z regulaminem.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do aktywnego wypoczynku.

Więcej zdjęć w galerii...

Barbara Pudło

2019-05-28

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.