Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Grali dla Angeliki


23 kwietnia 2017 roku w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się koncert charytatywny na rzecz Angeliki Dudzik. Koncert zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana w Dukli. Uroczystego rozpoczęcia koncertu dokonał Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli, który przyjął honorowy patronat nad koncertem.

Angelika ma 28 lat, Urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu, co spowodowało że ma MPD-mózgowe porażenie dziecięce spastyczne i czterokończynowy niedowład. Porusza się na wózku inwalidzkim ponieważ nie może utrzymać równowagi. Ma predyspozycje do chodzenia w „chodziku” (NF-WALKER), który zagwarantuje jej równowagę i pomoże wypracować samodzielne chodzenie – Niestety koszt takiego urządzenia jest bardzo wysoki – ok. 38 tys. przerasta on możliwości finansowe rodziny. Młodzież postanowiła koncertem otworzyć łańcuch dobrych serc, dzięki którym uda się zebrać całą kwotę.

Na scenie prezentowali się młodzi, niezwykle utalentowani artyści: uczniowie szkół z Dukli, Jedlicza, Jasła, Krosna. Cel był jeden zebrać jak największa kwotę  na zakup chodzika dla Angeliki.

Koncert prowadziły konferansjerki: Natalia Kafel i Joanna Turek z dukielskiego liceum.

Podczas koncertu odbyła się również licytacja, którą sprawnie przeprowadzili członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej Sheriff  Riders z Jedlicza – Marek Wiklowski i Barabara Barwikowska.  Zlicytowano ikonę ofiarowaną przez panią Ingę Marczyńską, birkat ofiarowany przez pana Jacka Koszczana oraz obraz ze szkła dekoracyjnego ofiarowany przez Pracownię Szkła i Ceramiki pana Bogdana Zajdla z Krosna.

Udało się zebrać 7 000,69 zł, w tym: ze zbiórki i licytacji 6 188,09 zł, uczniowie Kółka Plastycznego zebrali na kiermaszu świątecznym 230,00 zł, uczniowie Klubu Sportowego TKKF MOSiR Dukla 82,60 zł, klerycy z Seminarium w Przemyślu, których zainspirował Konrad Sikora 500,00 zł. To już sporo, ale do 40 tys. zł, które potrzebne są na zakup chodzika to jeszcze wciąż mało. W imieniu własnym i organizatorów dziękuję za wsparcie.

Krystyna Boczar-Różewicz

 Wszystkim, którzy zorganizowali koncert, wzięli w nim czynny udział, udzielili wsparcia serdecznie dziękują rodzice Angeliki. Bez tego wsparcia nie byłoby nawet nadziei na zakup chodzika.

Więcej zdjęć w galerii...

2017-05-05

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.