Program „Czyste powietrze”

Czyste powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te pomogą chronić środowisko, ale również przyczynia się do oszczędności finansowych, dzięki temu zwiększy się budżet domowy.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego.

Dotacje i pożyczki udzielane są za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czyli mieszkańcy gminy Dukla: w WFOŚIGW w Rzeszowie, 35-025 Rzeszów, ul. Zygmuntowska 9,

Kontakt:  tel. 17-85-22-344, www.wfosigw.rzeszow.pl , e-mail: biuro@wfosigw.rzeszow.pl

Więcej informacji : www.mos.gov.pl/czyste-powietrze

kbr