Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Jubileuszowy Koncert w podzięce Świętym


9 czerwca br., dokładnie w 20. rocznicę pielgrzymki papieskiej Jana Pawła II do Dukli odbył się na dukielskim rynku koncert, którego organizatorami byli Ośrodek Kultury w Dukli, OO. Bernardyni z Dukli i wszystkie szkoły, które aktywnie wzięły udział w koncercie.

Koncert rozpoczęła młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Tylawie programem słowno-muzycznym: „Święty Jan Paweł II w odwiedzinach u świętego Jana z Dukli”, który wraz z młodzieżą przygotowały nauczycielki Anna Kostyra i Diana Dereniowska.  Dzieci z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 z klas III a i VI b w Dukli wystąpiły z programem „Janie Pawle II dukielskie dzieci kochają Cię”.  Przygotowywały je nauczycielki Józefa Winnicka-Sawczuk i Małgorzata Lasek-Such. Nauczycielki Agata Sereda i Ewa Staroń ze Szkoły Podstawowej w Iwli przygotowały z uczniami program pt. „Młode lata Karola Wojtyły”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Głojscach wystąpiły z programem pt. „Są cztery ewangelie”, przygotowanym pod czujnym okiem dyrektorki szkoły Elżbiety Knap i nauczycielki Agnieszki Kolbusz. Chór Amusica z Łęk Dukielskich, prowadzony przez Andrzeja Aszlara,  przygotował piękny koncert z akompaniamentem prowadzącego. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wietrznie wystąpiły z programem „Jan Paweł II świadek nadziei”, przygotowanym przez nauczycieli Joannę Braję i Sylwestra Szarka. Koncertowanie szkół zakończył występ chóru i solistek z Zespołu Szkół Publicznych w Równem, przygotowywanych przez Krzysztofa Zajdla i ks. Karola Krupę.

W przerwie pomiędzy koncertami rozstrzygnięto konkurs prezentacji multimedialnej o kościele pw. św. Jana z Dukli. Nagrody wręczył o. Eugeniusz Kaczor OFM, główny organizator. Wszystkie nagrody zgarnęli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich. Podczas Jubileuszowego koncertu wystąpili laureaci XXV jubileuszowego przeglądu piosenki, poezji, prozy i plastyki o tematyce religijnej. Koncert Jubileuszowy o godz. 20.00 zakończyło wspólne śpiewanie „Barki”, przy akompaniamencie różnych instrumentów muzycznych. Było cudownie, a nawet popłynęły łzy radości.

W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękuję dzieciom, młodzieży i nauczycielom, którzy przygotowali tak piękne programy, aby uczcić 20.rocznicę pielgrzymki papieskiej i kanonizacji największego z Duklan.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2017-06-12
Krystyna Boczar-Różewicz

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.