Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Słonecznie i z gwiazdami


Słonecznie i z gwiazdami

Dni Dukli 2018 rozpoczęły się uroczystą sesją Rady Miejskiej w Dukli, która odbyła się tradycyjnie w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli. W sesji uczestniczyli również: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, zastępca burmistrza Elżbieta Wróbel, sekretarz gminy Halina Cycak i skarbnik gminy Jolanta  Bik, a także zaproszeni goście. Uczestnicy sesji wysłuchali referatu kustosza dukielskiego muzeum  pani Aleksandry Żółkoś pt. „ 250. Rocznica Konfederacji Barskiej”, w którym prelegentka podkreślając, że było to pierwsze polskie powstanie narodowe w obronie ojczyzny, wiary i wolności nawiązała do obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokazała także związki dukielszczyzny z Konfederacja Barską. Na zakończenie wysłuchano koncertu pieśni patriotycznych złożonego z Hymnu Konfederatów Barskich, pożegnania Ojczyzny, Roty, Piechoty, Marszu Brygady Legionów, Pieśni „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”  w wykonaniu  artysty Dawida Dudka.

W sobotę 7 lipca już w godzinach wcześniejszych rozpoczęły się imprezy towarzyszące Dniom Dukli 2018. O godz. 11.00 na obiektach MOSiR Dukla rozpoczęły się 2. Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Podkarpacia w Beach Soccerze pod honorowym patronatem Burmistrza Dukli.  Organizatorem mistrzostw był Wydział Futsalu Podkarpackiego Związku Piłki Nożne. Zawody trwały  do godzin wieczornych. O godz. 21.00 organizatorzy wręczyli puchary i medale dla zwycięskich drużyn, a panie: zastępca burmistrza Dukli Elżbieta Wróbel i sekretarz gminy Dukla Halina Cycak puchary dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza, które ufundował burmistrz Dukli.

Najlepsze drużyny mistrzostw to:

- JKS Jarosław - 1 miejsce,

- HEIRO Rzeszów – 2. miejsce,

- PROJEKTANT Zaczernie – 3. miejsce.

 

Najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Hady z HEIRO Rzeszów, najlepszym strzelcem Adrian Nowak z PROJEKTANTA Zaczernie, a najlepszym bramkarzem Marcin Sobień z JKS Jarosław.

O godzinie 16.00 rozpoczął się II Bieg św. Jana z Dukli na dystansach 5 i 15 km. Wzięło w nim udział 226 biegaczy, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli.  Na dystansie 15 km zwycięzcą w kat. kobiet była Magdalena Łączak (z czasem 1:07:44 godz.), a w kat. mężczyzn Paweł Smędowski, który pokonał dystans w czasie 0:54:48 godz. Na dystansie 5 km najszybszym zawodnikiem był Szymon Zięba (czas0:16:57 godz.), a najszybszą zawodniczką była Sabina Leś (czas0:19:05 godz.).  Najlepsi zawodnicy w kat. Open otrzymali nagrody finansowe, statuetki oraz dyplomy. W kategoriach wiekowych dyplomy i statuetki. Każdy zawodnik, który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal. Najszybszy zawodnik na 15 km otrzymał dodatkowo tablet ufundowany przez zdro-vita.plSzkółka BylinKampanieSeo.pl

W tym samym czasie na stadionie MOSiR Dukla trwały mecze piłkarskie drużyn oldboy z Opalyi – Węgry, Bajut – Rumunia, Berezne Wielkie – Ukraina. Zwycięska drużyną okazała się drużyna gospodarzy.

O godz. 19.00 burmistrz Dukli oficjalnie otworzył Dni Dukli 2018 i przekazał symboliczny klucz do bram miasta na ręce pani dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzaty Walaszczyk-Faryj, organizatora imprezy. Burmistrz wręczył kapitanom drużyn oldboyów puchary, po czym każda z drużyn odśpiewała piosenkę w języku ojczystym.

Organizator przygotował imprezy dla wszystkich grup wiekowych, od godziny 18.00 trwał program interaktywny dla dzieci, podczas którego wystąpiły zespoły dziecięce działające przy Ośrodku Kultury w Dukli i odbyły się wybory Małej Miss i Małego Mistera Dni Dukli 2018. W tym roku po raz pierwszy konferansjerkę podczas wyborów prowadziły dziewczynki Zosia Baran i Ula Jakieła, szło im  znakomicie. Trzy osobowe jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie decyzje zapadły i Małą Miss Dni Dukli 2018 została 3,5 letnia Kornelia Walczak z Teodorówki, a Małym Misterem Dni Dukli 2018 7,5 letni Oliwier Haratym z Olkusza. Wieczorem wystąpił Zespół Revolution, a gwiazdą sobotniego wieczoru był Kabaret CIACH.

Drugi dzień Dni Dukli rozpoczął się wręczeniem nagród Burmistrza Dukli we “Współzawodnictwie w Dziedzinie Kultury  Szkół Gminy Dukla”. Potem Kapela Duklanie i Zespół Szarotka – Duklanie otworzyli blok estradowy Ośrodka Kultury w Dukli, w którym wystąpili także: zespół „Gabi”, szkółka baletowa, szkółka skrzypcowa, szkółka muzyczna, a także duet Diana i Klaudia Dereniowskie.

Koncert Lubelskiej Federacji Bardów był  wspaniały i artyści musieli bisować. Znakomite widowisko Brodway Show zaprezentowała grupa artystyczna Nairy Ayvazyan. Gwiazdami wieczoru byli w niedzielę zespół, Golden Life i Tomasz Niecik. Co najważniejsze pogoda podczas tegorocznych Dni Dukli była wspaniała, słoneczna i wszyscy, kto chciał, bawili się znakomicie.

 Krystyna Boczar-Różewicz

Galeria zdjęć

 

2018-07-11

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.