Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Jarmark Berezniański 2018


15 lipca 2018 r. w Małym Bereznem na Ukrainie odbył się 3.  festiwal rzemiosła i sztuki ludowej regionu Zakarpacia pod nazwą „Jarmark Berezniański”. Jeszcze za czasów cesarstwa austro-węgierskiego w Małym Bereznym były organizowane jarmarki, na które przybywali mieszkańcy z całego Zakarpacia i sąsiedniej Słowacji, by kupić zwierzęta, produkty rolne i wyroby rękodzielnicze użyteczne w gospodarstwie rolnym i domowym. Obecnie organizowany jarmark kontynuuje tradycje wcześniejszych jarmarków.
 
Na specjalne zaproszenie burmistrza Gminy Wielkie Berezne Jarosława Szukala, w wydarzeniu wzięła udział delegacja Gminy Dukla w składzie: Halina Cycak - sekretarz Gminy Dukla, Bohdan Gocz – z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli, Krystyna Boczar-Różewicz – gł. specjalista ds. promocji, Małgorzata Walaszczyk-Faryj -   dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli a także kapela ludowa „Duklanie”. Oprócz reprezentantów z Polski do Małego Berezna przybyli również goście ze Słowacji.

Jarmark odbywał się na dużym placu w centrum wsi. Organizatorzy przygotowali scenę dla występujących zespołów i zadaszenia i stoły do prezentacji wyrobów rolnych i rzemieślniczych. Burmistrz Gminy Wielkie Berezne oficjalnie otworzył Jarmark i powitał zaproszone delegacje. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć wystawy twórców ludowych Zakarpacia, spróbować regionalnych przysmaków, które prezentowane były przez sołectwa gminy Wielkie Berezne oraz posłuchać występów lokalnych zespołów i zaproszonych grup folklorystycznych. Kapela ludowa „Duklanie”, która wykonała trzy utwory pochodzące z regionu krośnieńskiego. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody publiczność dopisała. Udział w jarmarku berezniańskim to kontynuacja współpracy gminy Dukla z gminą Wielkie Berezne rozpoczętej w ubiegłym roku.

 Krystyna Boczar-Różewicz

Galeria zdjęć ...

2018-07-18

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.