Iskra organizatorem startu

Harcerze

1 października br. w Dukli uroczyście został zainaugurowany kolejny rok harcerskiej działalności. W tym roku dukielska 6 Drużyna Harcerska ISKRA była organizatorem startu. Na jej zaproszenie odpowiedziało ponad 200 harcerzy reprezentujących swoje drużyny zrzeszone w krośnieńskim hufcu.

Uroczystość inauguracji rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny, którą odprawił proboszcz parafii wraz z kapelanem hufca. Po zakończeniu Mszy św. w asyście pocztów sztandarowych odbył się przemarsz na dukielski rynek, gdzie z udziałem władz samorządowych i oświatowych gminy przeprowadzony został apel inauguracyjny. W blasku słońca i przy błękitnym niebie szyki harcerzy prezentowały się okazale. Były odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania oraz wskazówki do pracy na bieżący rok. Po apelu nastąpiła mniej oficjalna część, czyli gra terenowa w formie questingu pt. "Tajemnice dukielskie - poznając nieznane". Questing ten został kilka miesięcy wcześniej opracowany przez naszą drużynę pod czujnym okiem Pani Marty Tabaczyńskiej z Rzeszowa, a dzięki Dukielskim Stowarzyszeniu Wspólnie Ponad Podziałami oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy został on wydrukowany w formie papierowej. Questing to specyficzna forma gry polegająca na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym. Za pomocą rymów, zagadek logicznych, historycznych i terenowych harcerskie patrole przechodziły po wyjątkowych, często zapomnianych miejscach w historycznej Dukli. Serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia 6 DH wraz z drużynową składa: ks. Stanisławowi Siuzdak proboszczowi parafii pw. Marii Magdaleny, burmistrzowi Dukli Andrzejowi Bytnarowi, Ośrodkowi Kultury w Dukli, dyrektorowi ZS 2 Janowi Drajewiczowi oraz dyrektorowi ZS1 Jerzemu Pęcakowi, Kołu Przyjaciół Harcerstwa (zwłaszcza p. Grzegorzowi Zimny, p. Joannie Korbeckiej, p. Magdalenie Wołkowicz oraz p. Piotrowi Jakieła) działającemu przy drużynie, piekarni Przełęcz Dukla oraz firmie Baxter z Krosna.

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Justyna Zimny-Frużyńska
Drużynowa 6 DH ISKRA

Więcej zdjęć w galerii...