Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Otwarcie hali sportowej w Jasionce


12 lutego br. w Szkole Podstawowej w Jasionce otwarta została hala sportowa, planowana od 20. już lat do realizacji. Społeczność szkolna i wiejska Jasionki jest bardzo zadowolona, że wreszcie udało się.  Co więcej, warto było czekać bowiem  hala została wyposażona w sprzęt do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego taki jak materace, drabinki, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, siatki i słupki do siatkówki, elektroniczną tablicę wyników i kotarę z siatki umożliwiającą, podzielenie sali na dwie części i równoległe prowadzenie zajęć oraz inny drobny sprzęt sportowy. Wartość robót wyniosła nieco ponad dwa miliony złotych, przy czym Gmina Dukla na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie w wysokości 44,43% wydatków kwalifikowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Ze środków własnych gmina wykonała dodatkowo zagospodarowanie placu przy obiekcie sali – chodniki, plac postojowy, tak aby młodzież i mieszkańcy mogli dogodnie z niej korzystać. Wartość tych robót wyniosła 73 310 zł.  

Uroczystość otwarła pani dyrektor szkoły w Jasionce Danuta Ciuła, która przywitała przybyłych gości i przedstawiła historię budowy hali sportowej. W uroczystości wzięli udział: wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, wiceburmistrz Dukli Elżbieta Wróbel, skarbnik Gminy Dukla Jolanta Bik, radni Rady Miejskiej w Dukli z przewodniczącym Rady Andrzejem Dziedzicem na czele, sołtys Jasionki Zbigniew Głód, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Krośnie, dyrektorzy szkół z gminy Dukla, dyrektor MOSiR Michał Szopa, ks. proboszcz Piotr Wojnar, nauczyciele i uczniowie ze szkoły w Jasionce. Na zakończenie dzieci i młodzież  przygotowali pod kierunkiem nauczycieli program artystyczny. Widać było ogromne zaangażowanie nauczycieli w pozalekcyjne życie szkoły, bowiem nawet przerwa w zajęciach szkolnych nie przeszkodziła w przygotowaniu atrakcyjnego programu artystycznego.

Nowa hala stała się obiektem „zazdrości” tych szkół w gminie Dukla, które nie posiadają sal do ćwiczeń i prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Dzieci i młodzieży życzę dobrego wykorzystywania hali, a nauczycielom przyjemnej pracy.

Więcej zdjęć w galerii...


Krystyna Boczar-Różewicz

2018-02-19
Krystyna Boczar-Różewicz

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.