Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

Mimo złych warunków padł rekord trasy

X Jubileuszowy bieg na Górę Cergową

11 października br. w niedzielne, deszczowe popołudnie odbył się bieg na Górę Cergową. W tym roku był to bieg X Jubileuszowy. Bieg ma już swoją tradycję, odbywa się regularnie od 2000 roku. Organizatorami byli : Gmina Dukla, Ośrodek Kultury w Dukli i LUKS "Krośnianka".

Dla biegaczy nie ma złej pogody i mimo, że zgłoszonych do biegu było drugie tyle w X Jubileuszowym biegu wzięło udział 38 zawodników. Andrzej Długosz pokonał trasę 5,5km o przewyższeniu 400 m w czasie 22:50 min. To rekord tej trasy. Najstarszym zawodnikiem biegu był 74. letni Kazimierz Granada z Lotos Jasło. W Dukli jestem od pierwszego biegu i uczestniczyłem we wszystkich dziesięciu, przyjadę tez za rok – powiedział Kazimierz Granada odbierając statuetkę , medali i dyplom z rąk wiceburmistrza Andrzeja Bytnara. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Dukla i Powiatu Krośnieńskiego został Marcin Bik, w klasyfikacji generalnej uplasował się na 8 miejscu z czasem 26 min. Puchar dla najlepszego zawodnika z gminy Dukla ufundował Ośrodek Kultury w Dukli.

6. Agata Skibicka, Horyniec Zdrój, czas 58:25

Imprezą towarzyszącą były biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 do 800m. W biegach wzięło udział ze względu na warunki pogodowe tylko 40 dzieci.

Nagrody zwycięzcom wręczali Andrzej Bytnar - z-ca burmistrza gminy Dukla i Zbigniew Uliasz przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli.