XXI Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych

Po raz XXI śpiewali dla  Jana Pawła II i św. Jana z Dukli

12 czerwca br. już po raz 21. począwszy od 2000 roku w dukielskim Sanktuarium św. Jana z Dukli  zaśpiewały chóry kościelne, po dwuletniej przerwie ze względu na pandemię, również w tym roku w okrojonym składzie bez chórów cerkiewnych.

Przegląd odbył się w ćwierć wieku po pobycie na dukielskiej ziemi obecnie już Świętego Jana Pawła II.  Przybyłych na koncert słuchaczy: kapłanów, parlamentarzystów, samorządowców gminnych, powiatowych i wojewódzkich przywitała prowadząca koncert Ewa Bukowiecka ze Starostwa Powiatowego w Krośnie.

W tym roku wystąpiły chóry:  chór „Chorus” z Korczyny, którym od 1979 roku kieruje i dyryguje p. Stanisław Szostak, chór „Legato” ze Szczepańcowej, który po raz pierwszy wystąpił w dukielskim Sanktuarium i który od 2018 roku prowadzi i dyryguje Magdalena Makiel,  chór „Koloryt” z Rymanowa, którego dyrygentem jest p. Iwona Tylka. Gościnnie wystąpiły panie z Ukrainy Olga i Iryna, które cudownie zaśpiewały a cappella. To była uczta duchowa dla słuchaczy.

Organizatorem muzycznego spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Dukla, Ośrodek Kultury w Dukli oraz Klasztor OO. Bernardynów w Dukli.

Więcej zdjęć w galerii...

2022-06-15