Złote gody par małżeńskich

20 maja br. burmistrz Dukli Andrzej Bytnar w imieniu prezydenta RP wręczył 19. parom z gminy Dukla medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote gody obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę. Uroczystość "Złotych Godów",  odbywała się  w sali kinowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli i prowadzona była przez zastępcę kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dukli Mirosława Matykę, który rozpoczynając uroczystość powiedział: Witam Państwa na uroczystości szczególnej, bardzo podniosłej. W dniu dzisiejszym jubileusz „Złotych Godów” obchodzi 19 par. Napisał kiedyś Jan Kochanowski „Nic wiecznego na świecie, radość się z troską plecie”, a inny poeta powiedział, że losy ludzkie są kręte jak drogi i ścieżki w Bieszczadach, zawsze jednak los człowieka zależy od drugiego człowieka. Prowadzący przywitał również burmistrza Dukli, jegojego zastępcę i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli. Każda para małżeńska otrzymała życzenia i medal, który w imieniu prezydenta RP wręczał burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. Upominki i kwiaty wręczali przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik i zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg, a Aleksandra Dyszkowska i Artur Szajna swoim występem uświetnili uroczystość.  W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie było uroczystego poczęstunku dla Jubilatów. Były natomiast pamiątkowe zdjęcia.

Pary obchodzące jubileusz Złotych Godów 50. lecia pożycia małżeńskiego:

1. Halina i Zdzisław Borkowie

2. Lucyna i Stanisław Brajowie

3. Teresa i Kazimierz Brzanowie

4. Teresa i Edward Cyglerowie

5. Stanisława i Kazimierz Fornalowie

6. Stanisława i Stanisław Frankiewiczowie

7. Helena i Józef Grelińscy

8. Maria i Mieczysław Hacowie

9. Władysława i Edward Jakubczykowie

10. Krystyna i Alfred Jasińscy

11. Zofia i Czesław Jurczykowie