Uczniowie z Równego liderami w konkursie o Ignacym Łukasiewiczu

Już po raz trzeci uczniowie ZSP w Równem okazali się liderami w konkursie powiatowym "Ignacy Łukasiewicz - życie i dzieło" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza, pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. W zmaganiach o miejsca na podium wzięło udział 6 szkół z powiatu. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Justyna Bek, Dorota Penar oraz Aleksandra Knapik - przygotowane przez p. Beatę Bek i Anetę Cyran. Konkurs odbył się 12 kwietnia 2012 r. i miał nieco inną formę niż w latach ubiegłych. Składał się z trzech etapów - pierwszy (szkolny) polegał na napisaniu pracy poświęconej życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza, drugi (powiatowy) poświęcony był znajomości faktów z życia i działalności polskiego Prometeusza. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu "krótkich odpowiedzi" składającego się z 40 zadań. Drużyna z Równego uzyskała 37 pkt. i uplasowała się na I miejscu. Ostatni etap polegał na zaprezentowaniu przygotowanej wcześniej pracy plastycznej związanej tematycznie z postacią Łukasiewicza. Przedstawicielki ZSP w Równem wykonały i zaprezentowały ogromną postać wynalazcy lampy naftowej i wywołały niemałe zainteresowanie efektami swojej pracy.

Aneta Cyran

2012-04-18