Święto rolników w powiecie

4 września 2011 w Ustrobnej odbyły się dożynki powiatu krośnieńskiego. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele: władz samorządowych, parlamentarnych, wojewódzkich z panią wojewodą Małgorzatą Chomycz, kapłani, delegacje z poszczególnych gmin z wieńcami dożynkowymi oraz mieszkańcy powiatu. Gminę Dukla reprezentowało sołectwo Zboiska, na czele ze starostami gminnymi państwem Renatą i Aleksandrem Książkiewiczami.

Każda z delegacji gminnych ośpiewała swój wieniec dożynkowy, a przyniesiony chleb złożyła na ręce swojego gospodarza.

Najbardziej zasłużeni rolnicy powiatu krośnieńskiego zostali uhonorowani symbolicznymi statuetkami wykonanymi przez Andrzeja Wrzecionko z Iwli. Z gminy Dukla odznaczeni zostali: Henryk Baraniecki z Barwinka, Zygmunt Sysak z Tylawy, Maria Gubik z Barwinka i Maria Milan z Zyndranowej. Dożynki w Ustrobnej uświetnił występ zespołu cygańskiego "Romano Oil" ze Stropkova, oraz kapeli "Na Drabini" ze Starego Sambora.

bpudło

2011-09-07