8 grudnia Święto Matki Boskiej

8 grudnia w dukielskim sanktuarium odbyły się uroczystości ku czci Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej.

Uroczystościom przewodniczył o. prowincjał Jarosław Kania z Krakowa. Wygłosił okoliczne słowo Boże nawiązując do dzisiejszego święta. Wspomniał, że wielkim czcicielem Matki Bożej był święty Jan z Dukli. Matka Boża Niepokalanie Poczęta jest patronką prowincji bernardyńskiej i całego zakonu. Mszy świętej współprzewodniczyli ks. Alojzy z Łęk Dukielskich- wicedziekan dukielski, ks Jan z Krosna, ks. Marek z dukielskiej "fary" oraz współbracia Bernardyni o. Eugeniusz i o. Henryk oraz o. gwardian Micheasz Okoński. Po Mszy Świętej odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem. Podczas adoracji o. prowincjał zawierzył całą prowincję bernardyńską, wspólnotę i wszystkich zgromadzonych Matce Najświętszej. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały medaliki aby Matka Boża miała ich zawsze w swojej opiece. Poświęcono również nową salkę dla młodzieży, szczególnie dla ministrantów i scholi aby mieli się gdzie spotkać i tworzyć wspólnotę-podkreśla o. gwardian Micheasz Okoński.

Stanisław Kalita

2011-12-14