Dla wszystkich lepiej

Przedszkole Gminne w nowej siedzibie

Od 31 stycznia 2011 roku Gminne Przedszkole w Dukli ma nową siedzibę w budynku wyremontowanej części Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Kościuszki. Dzięki temu rodzice mają dogodny dojazd do przedszkola, a dzieci dostęp do sali gimnastycznej i placu zabaw.

W czerwcu ubiegłego roku powstał plan kapitalnego remontu budynku starej szkoły i przeniesienia do niego Przedszkola Gminnego. Prace remontowo-adaptacyjne ruszyły już we wrześniu. Wykonano wymiany podłóg, położono nowe tynki, docieplono stropy. Wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną i armaturę sanitarną dostosowaną do wieku dzieci, stolarkę wewnętrzną, instalację elektryczną, c.o., instalację p.poż. (montaż klapy oddymiającej). Powstał aneks kuchenny z windą towarową, zakupiono nowe wyposażenie sal lekcyjnych oraz szatni. Wykonano połączenia ze szkołą umożliwiające korzystanie dzieciom z małej sali gimnastycznej i bezpośredniego dojścia na plac zabaw. Przy budynku wykonano parking, a obejście wyłożono kostką brukową. Powstała sala telewizyjna oraz kącik zabaw przy świetlicy. Koszty adaptacji i remontu to ponad 500 tys. z budżetu gminy Dukla.

kbr

2011-02-03