Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

25 dębów na 25. rocznicę


wizyty Ojca  Świętego Jana Pawła II w Dukli

W piątek (22 kwietnia br.) na działce rekreacyjnej za Cmentarzem Wojennym w Dukli zorganizowano uroczyste sadzenie 25 dębów z okazji 25.rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Dukli.

Z okazji 25. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Dukli, który przyjechał aby kanonizować św. Jana z Dukli. Sama kanonizacja odbyła się ze względów logistycznych na lotnisku w Krośnie. Z inicjatywy radnej powiatu krośnieńskiego i nauczycielki w Szkole Podstawowej w Dukli Józefy Winnickiej - Sawczuk i nauczycielki Pauliny Domaradzkiej, również ze Szkoły Podstawowej w Dukli  zasadzono 25 dębów. W przedsięwzięcie włączyli się również Gmina Dukla udostępniając działkę, Nadleśnictwo Dukla sponsorując 25 dębów, Starostwo Powiatowe w Krośnie, sponsorując tablicę oraz uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Dukli.

W sadzeniu dębów wzięli udział między innymi wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, starosta krośnieński Jan Pelczar, burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg,  przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Folcik, wójt Jaślisk Adam Dańczak, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla Zbigniew Żywiec, podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, Zygmunt Nowak, który był burmistrzem Dukli w czasie pielgrzymki papieża Jana Pawła II w 1997 roku, a także osoby, które były zaangażowane w przygotowanie papieskiej wizyty, ojcowie z klasztoru OO. Bernardynów oraz ks. prałat Stanisław Siara, który poświęcił posadzone dęby. Przy każdym drzewku postawiono dwa kamienie, na środku półleżący obelisk, na którym ma być zamontowana  pamiątkowa tablica.

Galeria zdjęć...

Krystyna Boczar-Różewicz

2022-04-28

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.