Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Jedziemy na finał ogólnopolski!


26 marca 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki XVIII edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W konkursie udział wzięły czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa podkarpackiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testów z zakresu biologii i geografii oraz wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa podkarpackiego. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych.

Organizatorzy prezentując wyniki konkursu wyczytywali szkoły od ostatniego miejsca. Emocje związane z ogłoszeniem wyników z każda chwilą przybliżały naszych uczniów do podium. Najpierw była radość - jesteśmy w najlepszej trójce, chwilę później mamy w najgorszym wypadku drugie miejsce i kulminacyjny punkt - kto zostanie wywołany na scenę jako kolejny??? Wywołana została szkoła z Narola - czyli zostaliśmy tylko my - pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół nr 2 w Dukli!!!!

Nasza drużyna wystartowała w składzie: Aleksandra Belczyk, Wiktora Jakieła, Aleksandra Smaś i Bartosz Zych (opiekun Małgorzata Kusiak) i będzie reprezentowała województwo podkarpackie na finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w czerwcu na terenie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

2019-04-01

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.