Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Łękach Dukielskich


22 zespoły wzięły udział w przeglądzie

X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek  w Łekach Dukielskich

 X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek powiatu krośnieńskiego odbył się tradycyjnie,
w święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019r. w Łękach Dukielskich. W tym roku wystąpiły  22 zespoły. Były to /w kolejności prezentacji/: Zespół Folklorystyczny "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, Zespół Śpiewaczy „Wietrznianki”, Zespół Śpiewaczy „Seniorzy” ze Świerzowej, Zespół Śpiewaczy "Odrzykonianki" z Odrzykonia, Zespół wokalny z kapela z Jaślisk, Zespół Śpiewaczy „Ustrobianki” z Ustrobnej, Zespół „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej i Mszany, Zespół obrzędowo-śpiewaczy „Równianie” z Równego, Zespół śpiewaczy „Głojszczanie” z Głojsc, Zespół „Szarotka – Duklanie”  z kapelą „Duklanie”, Zespół Śpiewaczy "Zalaski" z Zalesia, Zespół Śpiewaczy „Wrocanianki” z Wrocanki, Zespół Śpiewaczy "Bobrzanie" z Bóbrki z kapelą ludową, Zespół Śpiewaczy „Chorkowianie” z Chorkówki, Zespół Śpiewaczy "Nadzieja" ze Zręcina, Zespół "Rogowice" z Rogów, Zespół „Magnolia” z Podniebyla, Zespół Śpiewaczy „Jarzębina” z Piotrówki, zespół ludowy „Mali Lubatowianie”, zespół ludowy „Młodzi Lubatowianie”, zespół ludowy „Lubatowianie”, Zespół „Mali Rogowice”.

Przegląd  rozpoczął się uroczystą Mszą św. w intencji organizatorów i zespołów pod przewodnictwem ks. prob. Marka Danaka. Wzięli w nim udział radni powiatowi: przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, radna Józefa Winnicka-Sawczuk, radny Józef Bek, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik, dyrektor etatowy Zarządu Rady Powiatu Monika Subik, wiceprezes LGD „Kraina Nafty” p. Stanisław Chochołek, dyrektor OK w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj.

Ksiądz proboszcz przywitał przybyłych gości, zespoły i współorganizatorów. Tradycją polską jest kolędowanie przy żłóbku, tak też dzieje się w Łękach Dukielskich już po raz dziesiąty. Po mszy św. Jolanta Przybyła z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Krośnie przywitała przybyłych gości, a  Zespół „Łęczanie” rozpoczął przegląd. Każdy z 22 występujących zespołów przygotował po dwie kolędy. Występy zespołów nagradzane był brawami publiczności, która mimo chłodu w kościele zgromadziła się licznie.

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowy gadżet  z wygrawerowaną tabliczką pamiątkową ufundowane przez starostwo powiatowe w Krośnie. Wręczali je przedstawicielom zespołów: p. Andrzej Krężałęk,  p. Józefa Winnicka-Sawczuk, p. Józef Bek,  p. Dorota Subik
i przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli p. Mariusz. Podziękowania oraz życzenia noworoczne złożyli zespołom, organizatorom  i publiczności przewodniczący rady Powiatu Andrzej Krężałek, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik i dyrektor Zarządu Powiatu Dorota Subik. Wspólne zdjęcie zakończyło przegląd odbywający się w kościele. Spotkanie zakończył poczęstunek w sali widowiskowej w Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2019-01-07

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.