Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty...

"Na początku powiał wiatr, wynieśli twoja trumnę z Bazyliki, Postawili przed ołtarzem, w niej ciało świątynia Boga, Na niej ewangeliarz, wiatr Nie ustawał. Stronice ewangeliarza otwierały się jak twoje Zycie: Przejrzyste i jasne jak księga życia. Nic Nie było zasłonięte. Życie i śmierć odbijały się jak w lustrze, Widoczne dla ludzi wszystkich kontynentów."

9 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Marii i Michała Krukierków w Równem odbyła się uroczysta akademia poświęcona 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas od 4. do 6. szkoły podstawowej i nauczycielkę p. Doroty Szczurek. Elementy dekoracji - symboliczna trumna z otwartym na niej Pismem Świętym wprowadzały zebranych w nastrój smutku i zadumy. Akademię rozpoczął diakon Rafał Kapuściński, który przypomniał wszystkim postać Papieża Polaka, Jego naukę. Uczennice w strojach papieskich prezentowały utwory poświęcone Janowi Pawłowi II. Muzykę Fryderyka Chopina, którą przygotowała p. Beata Bek, była tłem recytowanych utworów i pogłębiała patos i zadumę. Wzruszenie wywołały odtwarzane fragmenty homilii Jana Pawła II. Słowa Papieża robiły wielkie wrażenie, przypominały o tym, jak mamy postępować, jakimi wartościami kierować się w życiu, jakie postawy wybierać.

Duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły wywołał uczeń kl. I gimnazjum w stroju Jana Pawła II, który ich błogosławił. Akademię uświetniły pieśni ,,Barka" i ,, Abba Ojcze " wykonane przez chór szkolny pod batutą p. Beaty Habrat.

Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że chociaż 5 lat minęło od śmierci Papieża, to nadal jest On żywy w sercach i umysłach Polaków.

Pani dyrektor Katarzyna Reczkowska - Buryła podziękowała za przygotowanie wzruszającej uroczystości, podkreśliła, że Jan Paweł II to Wielki Autorytet XXI w.

Edyta Szczurek
nauczycielka ZSP w Równem
2010-04-20

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.