Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Marszobieg z flagami Polski na górę Cergową


Marszobieg z flagami  Polski na górę Cergową, z okazji Dnia Flagi

2 maja 2022 roku z parkingu przed wejściem na ścieżkę przyrodniczą „Do Złotej Studzienki” na górze Cergowej rozpoczął się marszobieg z flagami Polski na szczyt góry Cergowej. Celem imprezy było uczczenie Dnia Flagi, flagi która jest z nami w ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku.

Na parkingu w Cergowej -Zakluczynie  zebrało się około 90 osób, którzy otrzymali od organizatorów flagi z drzewcami i kilka minut po godz. 11.00 ruszyli w kierunku szczytu góry Cergowej. Pierwszy uczestnik Filip Zatorski ( 8 lat) był na szczycie już o 11.45. W kolejnych minutach docierali kolejni uczestnicy marszobiegu,  a wszyscy nawet ci najwolniejsi byli na szczycie  o 12.30. Każdy, kto dotarł na szczyt otrzymał przypinkę  z herbem Polski i napisem: Dzień Flagi – 2 maja 2022 rok – I Marszobieg na Górę Cergową. Inicjatorką marszobiegu była wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w biegach górskich Izabela Zatorska-Pleskacz, natomiast organizatorem imprezy Gmina Dukla. Patronat medialny objęli TVP O/Rzeszów i miesięcznik Dukla.pl/DPS. Dla najstarszego uczestnika, którym okazał się  75 letni Zbigniew Siepkowski i dla najmłodszego, którym został 3,5 letni Jasiu Zatorski, a także dla głównego organizatora przewidziane zostały plastrony z herbem Polski i napisem takim jak na przypinkach, które wręczała inicjatorka marszobiegu Izabela Zatorska. Marszobieg nie był rywalizacją, był wysiłkiem uczestników dla uczczenia barw narodowych.

Dziękujemy sponsorom flag i drzewców. Bardzo dziękujemy Bieszczadzkiej Grupie GOPR za zabezpieczającej bezpieczeństwo uczestników i Ochotniczej Straży Pożarnej z Iwli.  To było prawdziwe święto biało-czerwonej.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2022-05-04
Krystyna Boczar-Różewicz

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.