Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Zespół Szkół Publicznych w Równem także świętuje i wystawia sztuki

W minionym roku w ZSP w Równem, w listopadzie po raz VII odbył się Dzień Patrona , połączony z obchodami Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowani przez nauczycieli: Beatę Bek, Krystynę Patlę, Agatę Kochan i Beatę Habrat przedstawili część artystyczną, była to historia w skrócie przedstawiająca kraj od czasów najdawniejszych po współczesne wydarzenia. Z barwną scenografią, kostiumami, świetną grą aktorską uczniów - to wszystko zrobiło duże wrażenie. Widowisko historyczne podkreślało bohaterską postawę tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

W grudniu, z inicjatywy polonistów uroczyście obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin Juliusza Słowackiego. Z tej okazji przygotowano montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i twórczości poety. Był także konkurs recytatorski. Uczniowie gimnazjum wystawili fragment "Balladyny", również współczesną parafrazę tego dramatu.

Uczniowie uczestniczyli nie tylko w imprezach środowiskowych, ale również w konkursach przedmiotowych, osiągając bardzo dobre wyniki. Uczeń klasy VI - Adrian Baran był finalistą w konkursie matematyczno - przyrodniczym uzyskał także wysoki wynik w konkursie historycznym na temat II wojny światowej. Uczennica klasy III gimnazjum - Klaudia Bukowczyk była finalistką konkursu z języka polskiego. Uczennica klasy I gimnazjum - Klaudia Wiśniewska zdobyła II miejsce w II Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Dukli ; otrzymała także wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej.

W tygodniu przedświątecznym uczniowie klasy III gimnazjum przygotowani przez pp. Beatę Bek i Anetę Cyran sprawili niespodziankę dzieciom z Przedszkola Miejskiego w Dukli, wystawiając sztukę pt. "Życie w gromadzie".

Miłym akcentem kończącym rok była szkolna wigilia, podczas której uczniowie klasy I szkoły podstawowej przygotowani przez p. Marię Szczepanik wystawili jasełka. Z kolei Rada Rodziców zorganizowała zabawę sylwestrową, która uatrakcyjniły pokazy taneczne w wykonaniu uczniów.

Naukę urozmaicały liczne imprezy i konkursy , m.in. wyjazdy na basen, łyżwy, narty, turniej tenisa stołowego.

Niechby pomysłowości i werwy do nauki i pracy nie zabrakło tak nauczycielom jak i uczniom w Nowym Roku.

Edyta Szczurek
nauczycielka ZSP w Równem

2010-02-02

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.