Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

Siatkarze z Dukli wicemistrzami

Dobiegły końca rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2009/2010. Siatkarze amatorzy z Dukli skupieni w strukturach Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dukielszczyzny zakończyli rozgrywki na bardzo dobrym II miejscu z dziesięcioma zwycięstwami i trzema porażkami na koncie zdobywając tym samym wicemistrzostwo Amatorskiej Ligi Siatkówki Powiatu Krośnieńskiego.

Do ostatniej kolejki spotkań nie można było wyłonić faworyta rozgrywek. Tylko zespoły z Dukli i Przybówki teoretycznie miały szansę wygrania ligi. O tym, kto zostanie mistrzem ligi, miało zadecydować spotkanie pomiędzy siatkarzami z Przybówki i Dukli (sytuacja podobna do poprzedniego sezonu). Zawodnikom z Przybówki do zdobycia mistrzostwa wystarczyła nawet przegrana w stosunku 2-3. Natomiast nasi siatkarze aby zostać mistrzem ligi, musieli wygrać to spotkanie w najgorszym przypadku 3-1.

Pojedynek pomiędzy obydwoma drużynami odbył się 12 marca w Przybówce w obecności wiernych kibiców z Dukli. Spotkanie to można określić jako pojedynek doświadczenia i rutyny (Przybówka) oraz młodości i polotu (Dukla). Po zaciętej i emocjonującej walce, stojącej na wysokim poziomie, siatkarze z Dukli pokonali zespół z Przybówki w stosunku 3-2. Pierwszy dwa sety nasi zawodnicy przy dużej ilości błędów własnych przegrywają w końcówkach do 20 i 22, by w trzecim secie pokazać na co ich stać i bez większego problemu wygrywają seta do 23. Czwarty set to już popis siatkarzy z Dukli i wygrana do 13. O wyniku całego spotkania zdecydował piąty set, tzw. taibrek, którego na swoją korzyść rozstrzygnęli dukielscy zawodnicy a całe spotkanie 3-2. Wygrana z Przybówką w stosunku 3-2 pozwoliła siatkarzom z Dukli na zdobycie tytułu wicemistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W zwycięskim pojedynku zespół z Dukli wystąpił w składzie:
Jerzy Górka, Maciej Chłap, Dominik Piróg, Konrad Piróg, Marcin Milan, Szczepan Jakieła, Kamil Wierusz, Michał Okarma, Paweł Kowalski

Końcowa Tabela Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2009/2010

Analizując historię występów naszych siatkarzy w Powiatowej Amatorskiej Lidze Siatkówki widać, iż społeczna praca włożona przez instruktorów sportu Roberta Rąpałę i Jerzego Górkę, jak i determinacja zawodników i działaczy, przynosi określone efekty. Dowodem na to są coraz to wyższe lokaty zajmowane przez naszych siatkarzy w rozgrywkach, jak również fakt, iż w II rundzie sezonu 2009/2010 siatkarze wygrali wszystkie spotkania tracąc tylko 3 sety.

Kierownictwo drużyny składa wszystkim zawodnikom, opiekunom oraz sędziom serdeczne podziękowania za ich wkład pracy i zaangażowanie w rozgrywkach, jak również za dostarczane emocje. Gratulujemy osiągniętych wyników!

Bez spontanicznego i bezinteresownego zaangażowania tych osób trudno byłoby uczestniczyć w rozgrywkach i propagować siatkówkę na terenie naszej gminy i poza jej granicami.

Na zdjęciu wicemistrzowie Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Od lewej: Maciej Chłap, Paweł Kowalski, Marcin Milan, Jerzy Górka, Tomasz Kowalski, Kamil Wierusz, Dominik Piróg, Konrad Piróg, Michał Okarma, Robert Rąpała oraz sędzia zawodów- Artur Paczkowski i sędzia punktowy Krzysztof Zawada.