Uszkodzenie Budki Nietelefonicznej, na dworcu autobusowym w Dukli

W ramach realizowanego przez Gminę Dukla projektu pt. Dukla – Svidnik 360współfinansowanego przez EFRR Program Interreg VA Polska –Słowacja 2014-2020 powstała ścieżka – historyczno – przyrodnicza „Po Dukli”. Termin realizacji projektu: 1.05.2021 – 30.04.2022. Ścieżka składa się z 16 przystanków uwzględniających ciekawe miejsca pod względem historycznym i  przyrodniczym, wybiegających poza obręb administracyjny miasta Dukli: Zboiska, Cergowa, Jasionka (wieża widokowa na górze Cergowej) oznakowanych specjalnymi tabliczkami z numerem przystanku i QR codem.  Ścieżka rozpoczyna się na dworcu autobusowym i tam została postawiona Budka Nietelefoniczna, która pełni rolę podpowiadacza – przewodnika i w której można wysłuchać ciekawe informacje o poszczególnych przystankach ścieżki „Po Dukli” w trzech językach: polskim, angielskim i słowackim. Budka służy nie tylko turystom, ale również mieszkańcom naszej gminy i okolicznych miejscowości. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w województwie podkarpackim. Niestety, stwierdzam to z przykrością, że zainteresowanie Budką Nietelefoniczną jest duże, ale poszło również w złym kierunku.

2022-01-18

Marcelina Albrycht – nr 1 w swojej kategorii

na IV Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży w Wilnie

W dniach 6-9 stycznia 2022 roku w Wilnie na Litwie  odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Christmas Talent League – IV Międzynarodowy Festiwal Dzieci i Młodzieży. Polskę na festiwalu w części stacjonarnej reprezentowała Marcelina Albrycht z Równego. Marcelina za piękne i profesjonalne wykonanie otrzymała 1. miejsce w swojej kategorii oraz nominację  „High Professionalism”. Oprócz Marceliny Polskę reprezentowało jeszcze 8 uczestniczek oraz jeden zespół wokalny, którzy wystąpili w formacie online. Wszyscy występowali w różnych kategoriach i odnieśli również sukcesy. Organizatorem konkursu była Ars Festa. Występy wszystkich Polek miały bardzo wysoki poziom wokalny.

Wyjazd do Wilna wsparł finansowo Burmistrz Dukli. Marcelinie gratulujemy sukcesu!

kbr

2022-01-18

Badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej

Szanowni Państwo,

Urząd Statystyczny w Rzeszowie informuje, że w dziedzinie statystyki turystyki prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej. Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych.

2022-01-05

INFORMACJA INKASENTA DUKLI

Opłaty za odbiór odpadów komunalnych można dokonać u inkasenta Dukli (wpłaty tylko gotówką) w Urzędzie Miejskim w Dukli, ul. Trakt Węgierski 11, pokój 008 (wejście boczne, przez metalową bramkę) w dniach:

5 stycznia 2022 r. (środa) godz.: 15:00 -16:30
10 stycznia 2022 r. (poniedziałek) godz.: 15:00 - 16:30

2022-01-03

Życzenia

Wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2022 Roku,

Realizacji planów osobistych i zawodowych.

Niech Nowy Rok przyniesie tylko radosne chwile, zdrowie,

zadowolenie i satysfakcję z podjętych działań i wyzwań.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli

Mariusz Folcik

Z-ca Burmistrza Dukli

Łukasz Piróg

Nowe wydawnictwo Gminy Dukla

W grudniu 2021 roku Gmina Dukla wydała XVI już tom Biblioteki Dukielskiej, cyklicznego wydawnictwa ukazującego się od przeszło 20 lat. Książka składa się z dwóch bardzo obszernych tomów. Składu i przygotowania materiałów do druku podjęło się Wydawnictwo Ruthenus z Krosna. Publikacja jest autorstwa Joanny i Jacka Koszczanów z Dukli.

Książka  swoistym archiwum dotyczącym Dukli i okolicy i obejmuje lata 1800 – 1939. Tom pierwszy dotyczy XIX wieku, natomiast tom drugi XX wieku. Zebrane przez autorów publikacji materiały, to wycinki prasowe, wszystkie, jakie w toku gruntownych poszukiwań udało im się znaleźć. Jest doskonałym źródłem wiedzy o Dukli i okolicy jaką możemy znaleźć z wycinków prasowych, czy tez innych publikacji.

Można ją zakupić w Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26A, cena obu tomów 135 zł.

Pieniądze na ściankę wspinaczkową

w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Wykonanie ścianki wspinaczkowej w hali sportowej MOSiR w Dukli to zadanie, na które gmina Dukla otrzyma dofinansowanie w wysokości 113 579,00 zł. Całkowita wartość zadania to 219 555,00 zł.  Na południowej ścianie hali sportowej w MOSiR Dukla powstanie nowoczesna ścianka, która służyć będzie mieszkańcom Dukli, jak również odwiedzającym Duklę.

kbr

Renowacja kamienicy przy ul. Cergowskiej 1

Zakończyła się renowacja kamienicy przy ul. Cergowskiej 1 w Dukli. Renowację kamienicy z funkcją usług w przyziemiu i funkcją mieszkalną na pierwszym piętrze sfinansowała gmina Dukla. Zakres prac objął: skucie tynków, uzupełnienie ubytków materiałem tożsamym z istniejącym, gruntowanie podłoża, wykonanie tynków renowacyjnych, malowanie tynków z zastosowaniem palety trzech kolorów: bieli i dwóch odcieni koloru beżowego, wymiana rur spustowych z blachy ocynkowanej, wymiana parapetów zewnętrznych i drzwi zewnętrznych od strony podwórza.

Renowację wykonała firma Usługi Remontowe REMWIL Krzysztof Wilk z Głowienki, umowa na wykonanie prac została podpisana 29 września 2021 roku, prace zakończono 10 grudnia br. Całkowity koszt zadania wyniósł 85 329,48 zł.