baner-dustaw

baner-mpolski

Dzieci i dorośli wzięli udział w zajęciach kulinarnych i plastycznych

W ramach karpackiej inicjatywy lokalnej pn.: „Szlakiem Wołochów na Dukielszczyźnie  - II Edycja” Koło Gospodyń Wiejskich z Nadola wraz z Akademią Koi-Ronin od maja do listopada 2022 r. realizowało projekt polegający na przeprowadzeniu zajęć dla dzieci oraz dorosłych z gminy dukla. Dzieci wzięły udziały w warsztatach plastycznych, na których poznały technikę decoupage oraz krepinę. Uczestniczyły również w zajęciach kulinarnych, podczas których poznawały kuchnię regionalną, w tym łemkowską. Piekły m.in. proziaki, placki galicyjskie, racuchy. Odbyła się także wędrówka Szlakiem  Kultury Wołoskiej, na zakończenie której gotowały w kuchni polowej kociołek chłopski.

2022-12-07
Justyna Zimny

Ścianka wspinaczkowa w hali MOSiR w Dukli

Zakończyła się realizacja projektu pt. „Wykonanie ścianki wspinaczkowej w hali sportowej MOSiR w Dukli”  w ramach którego została wykonana ścianka wspinaczkowa w hali sportowej MOSiR w Dukli, która jest już gotowa do użytku. Kształt ściany wspinaczkowej tworzą trójwymiarowe formacje. Powierzchnia użytkowa ścianki wspinaczkowej wynosi 105 m2 i zawiera: formacje pionowe, formacje lekko przewieszone, formacje mocno przewieszone. Takie ukształtowanie ściany pozwala na ułożenie ciekawych, urozmaiconych dróg wspinaczkowych o różnym stopniu trudności. Ze ściany mogą skorzystać użytkownicy w różnym wieku oraz z różnym doświadczeniem wspinaczkowym.

2022-12-02

225 ton węgla trafiło już do mieszkańców gminy!

Na podstawie zawartej przez Gminę Dukla umowy na zakup węgla kamiennego po preferencyjnych cenach z TAURON WYDOBYCIE S.A. do 2 grudnia kupiono 250 ton węgla typu „orzech” i 50 ton ekogroszku.

Na dzień dzisiejszy 183 gospodarstwa domowe zakupiły i odebrały z punktów dystrybucji w Dukli zamawiany węgiel tj. w:

1. Firmie Handlowo-Usługowej Szafran Grzegorz, 38-450 Dukla, ul. Żwirki i Wigury 7
  2. Ryszard Ciuła. Transport i Handel. Materiały Budowlane. Opał, Nawozy Sztuczne,

38-450 Dukla, ul. Parkowa 3

Kolejne dostawy węgla i zakup w punktach dystrybucji od poniedziałku  5 grudnia br.

2022-12-02

3. miejsce w Polsce w kategorii 2 gwiazdek

dla Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli

Podczas Targów TT Warsaw PTAK Expo Show w Nadarzynie Polska Organizacja Turystyczna rozdała nagrody w ramach E-Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Kapituła wyłoniła 13 laureatów w 4 kategoriach.

Celem organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną E-Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce jest wyłonienie najlepszych i wyspecjalizowanych podmiotów z zakresu informacji turystycznej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło blisko 50 podmiotów z całej Polski. W rywalizacji brały udział te centra i punkty, które pomyślnie przeszły proces E-Certyfikacji Informacji Turystycznej w ramach rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Wnioski konkursowe były zgłaszane elektronicznie w aplikacji TurApka.

2022-11-28

Zaproszenie do wypełnienia Ankiety

Zaproszenie do wypełnienia Ankiety  „Ocena i analiza systemu transportu pasażerskiego w Aglomeracji Krośnieńskiej”.

Pytania ankiety są skierowane do osób zamieszkujących teren Aglomeracji Krośnieńskiej, która obejmuje miasto Krosno i powiat krośnieński. Badanie jest całkowicie anonimowe, uzyskane wyniki zostaną wykorzystane w pracy inżynierskiej studentki 4 roku kierunku Transport na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki , której tematem jest analiza systemu transportu pasażerskiego w Aglomeracji Krośnieńskiej.

Link do ankiety:

2022-11-23