Rewitalizacja Starego Miasta w Dukli

11 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli  została otwarta wystawa pt. Rewitalizacja Starego Miasta w Dukli – projekt realizacyjny płyty rynku i rekonstrukcji dawnej zabudowy. Wystawa została zorganizowana z inicjatywy przewodniczącego Zarządu Osiedla Zenona Leńczyka i burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara. Wystawę składająca się z projektów rewitalizacji płyty rynku i rysunków poglądowych rewitalizacji elewacji budynków otworzył burmistrz Dukli Andrzej Bytnar.

W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani mieszkańcy Dukli, autor projektu arch. Marek Gransicki, studenci Budownictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie i zaproszeni goście. Arch. Marek Gransicki zaprezentował program rewitalizacji. Po prezentacji wywiązała się dyskusja. Wystawę można obejrzeć jeszcze do końca kwietnia w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 38 w godz. od 8.00 – 19.00. Zapraszamy

2018-04-13

Pieniądze do wzięcia

Informacje o  aktualnych  konkursach:

1. Konkurs MŁODZIEŻ SOLIDNA W DZIAŁANIU https://efs.mrpips.gov.pl/skorzystaj/nabory/konkurs-nr-powr.01.04.00-ip.03-00-00118- termin od 1.05.2018   r. - 20.05.2018 r.
2. Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków  http://www.eurodesk.pl/granty/kultura-interwencje pozostało jeszcze trzy nabory  do 15 maja; do 16 lipca; do 14 września.
3. Międzynarodowy Młodzieżowy  Konkurs na Esey  http://www.eurodesk.pl/granty/miedzynarodowy-mlodziezowy-konkurs-na-esej termin do 15 czerwca 2018 roku
4. Program Klub  https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2018-rok/2251,Minister-Sportu-i-Turystyki-oglasza-nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2018-roku-pro.html termin do 8 maja

2018-04-13

II Koncert Charytatywny dla Zuzi

„Braniem napełniasz ręce, dawaniem serce

8 kwietnia 2018 roku w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się koncert charytatywny na rzecz Zuzi Szczurek z gminy Dukla. Koncert zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana w Dukli pod kierownictwem nauczycielki języka polskiego Grażyny Twardzik. Uroczystego rozpoczęcia koncertu dokonał Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli, który przyjął honorowy patronat nad koncertem.

2018-04-12

Mieszkańcy zadecydowali o przeznaczeniu Funduszu Sołeckiego w 2017 roku – co z tego wyszło?

Ogółem zadania w ramach Funduszu Sołeckiego 2017 roku zostały wykonane prawie w 100 %. Aby było  możliwe ich zrealizowanie w pełnym zakresie, Burmistrz zadecydował o ich dofinansowaniu z budżetu Gminy Dukla. W 2017 roku była to kwota 347.302,50 zł, co stanowi 45,50 % wartości ogółem przedsięwzięć w ramach Funduszu Sołeckiego.

JB

2018-04-10

Elektroniczne zwolnienia lekarskie – „e-ZLA”

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane
e-ZLA. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze do końca czerwca 2018 r. Natomiast od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

Lekarz przekazuje zaświadczenie lekarskie e-ZLA (po jego podpisaniu z wykorzystaniem certyfikatu z ZUS, kwalifikowanego certyfikatu lub profilu zaufanego ePUAP) elektronicznie do ZUS. ZUS udostępnia e-ZLA płatnikowi składek (np. pracodawcy) na jego profilu na PUE ZUS nie później niż w dniu następującym po dniu otrzymania e-ZLA (bez podawania numeru statystycznego choroby). Informacja ta jest przekazywana także ubezpieczonemu (m.in. pracownikowi) posiadającemu profil ubezpieczonego/świadczeniobiorcy na PUE ZUS. Więcej informacji o nowych zasadach wystawiania zwolnień lekarskich znaleźć można na http://www.zus.pl/ezla.

2018-04-09

Gimnazjum w Dukli na 2. miejscu

w  Ogólnopolskim  Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
W tym roku, po raz trzeci, uczniowie Gimnazjum w Dukli przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Była to już XVII edycja tego konkursu, a jego organizatorami były Zespoły Parków Krajobrazowych ze wszystkich województw Polski.
Uczestnicy konkursu reprezentowali park krajobrazowy, którego obszar znajdował się na terenie gminy danej szkoły. Konkurs składał się z pięciu etapów, tj. szkolnego, gminnego, parkowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Obejmował ogromny zakres wiedzy z geografii, biologii, ekologii, ochrony środowiska oraz wiadomości dotyczących walorów przyrodniczych, kulturowych, historycznych i turystycznych parków krajobrazowych naszego województwa.
2018-04-09