Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

79 zawodników na starcie I MTB

Otwarcie gminnego szlaku rowerowego

15 lipca br. na parkingu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli otwarto gminny szlak rowerowy. Szlak oznaczony kolorem niebieskim jest pętlą 42 km. Zaczyna i kończy się w Dukli na ul. Trakt Węgierski na dworcu autobusowym. Prowadzi przez atrakcyjne architektonicznie, przyrodniczo i widokowo tereny gminy i obejmuje miejscowości: centrum historyczne Dukli, Cergową, Zboiska, Wietrzno, Łęki Dukielskie, przysiółki Łęk Dukielskich: Myszkowskie i Pałacówkę dalej prowadzi przez Teodorówkę, Iwlę, Chyrową, z której wraca przez Iwlę, Teodorówkę do Dukli. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Dukli Marek Górak, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic, gł. specjalista ds. promocji Krystyna Boczar-Różewicz, dyrektor MOSiR w Dukli Michał Szopa, w imieniu rowerzystów otwarcia szlaku dokonał p. Jan Mikos, uczestnik zawodów MTB, propagator turystyki rowerowej. Prace przy wytyczaniu, jego prawnym usankcjonowaniu, oznakowaniu trwały prawie dwa lata -powiedziała Krystyna Boczar-Różewicz

O godz. 12.00 nastąpił start zawodników biorących udział I Otwartych Zawodach Rowerowych MTB w Dukli. 16 km trasa wiodła z Dukli (parking przy MOSiR) przez Chyczki żółtym szlakiem, później w kierunku Chyrowej czerwonym, gdzie łączyła się z otwieranym szlakiem rowerowym i wiodła z Chyrowej przez Iwlę, Teodorówkę do Dukli. Jak na organizowane po raz pierwszy u nas zawody rowerowe nadspodziewanie przyjechało wielu zawodników - 79. Zawodnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe koszulki, informator rowerowy nowo otwieranego szlaku, znaczki na agrafce, a także posiłek regeneracyjny. Całą imprezę prowadził Jan Dembiczak pracownik MOSiR w Dukli. Trasa jest trudna, ale o to chodzi, to znakomite miejsce na takie zawody - skomentował jeden z uczestników zawodów.

Po zakończonych zawodach nagrody finansowe, rzeczowe, dyplomy i puchary wręczali burmistrz Dukli Marek Górak, dyrektor MOSiR Michał Szopa i sponsor Paweł Prajsnar, właściciel sklepu Sport Winter and Summer z Krosna, który prezentował w Dukli swoją ofertę rowerową. Dyrektor Michał Szopa podziękował zawodnikom za wzięcie udziału w zawodach, sponsorom za wsparcie finansowe: Krośnieńskim Fabrykom Mebli z Krosna, Przedsiębiorstwu Produkcji Materiałów Drogowych z Rzeszowa, Firmie Zamex z Krosna.

Wyniki I Otwartych Zawodów Rowerowych MTB - Dukla

Więcej zdjęć w galerii...

Krystyna Boczar-Różewicz

2012-07-17

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.