Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Wielki Finał X Plebiscytu

Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Dukla Zapraszają na FINAŁ X Plebiscytu Na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2010 roku, który odbędzie się 24 lutego 2011 roku o godz. 17.00 w Hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W programie:
- wyróżnienia laureatów
- pokazy sportowe
- występy taneczne, wokalne i wiele innych atrakcji
Patronat medialny: tygodnik "Nowe Podkarpacie", "Nasz Powiat", Telewizja "Obiektyw"
Wstęp wolny

Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2010 roku tradycyjnie organizuje Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego ziemskiego i redakcji tygodnika "Nowe Podkarpacie".
Wśród nominowanych najwięcej jest piłkarzy - 9, a ponadto 5 biathlonistów, 3 lekkoatletów, 2 narciarki biegowe, 2 tenisistów stołowych oraz po jednym przedstawicielu kolarstwa górskiego i strzelectwa, a także marszer (wyścigi psich zaprzęgów). Natomiast jeden z kandydatów - Piotr Smolak - uprawia kilka dyscyplin m.in. narciarstwo biegowe, kolarstwo długie, triathlon oraz biegi na długich dystansach, w tym maratony. Ze względu na to, że regulamin dopuszcza zawodników mieszkających w poszczególnych gminach, a reprezentujących kluby nawet w innym regionie Polski, wśród kandydatów do miana najpopularniejszego sportowca znalazł się Sławomir Peszko, gwiazda Lecha Poznań, zgłoszony przez władze samorządowe gminy Jedlicze. Gmina Dukla pamiętała także o wychowanku Przełęczy Kamilu Walaszczyku. Obecnie to lider i kapitan II - ligowej Resovii. Władze Korczyny szczycą się m.in. Eweliną Marcisz, która w tym sezonie startuje w Pucharze Świata i podnosi umiejętności u boku Justyny Kowalczyk. Przed rokiem władze Iwonicza-Zdroju zgłosiły olimpijczyka z Vancouver - biathlonistę Łukasza Szczurka.
W gronie trenerów, czterech związanych jest z piłką nożną, a trzech z tenisem stołowym. Pozostałych dwóch szkoli z narciarstwa i ringo oraz z biathlonu i piłki nożnej.
W sumie w plebiscycie uczestniczą reprezentanci 29 klubów!
Podobnie jak w poprzednich trzech latach, Czytelnicy "Nowego Podkarpacia" wybiorą pięciu najpopularniejszych sportowców oraz trenera i działacza. Natomiast kapituła plebiscytu wybierze pięciu najlepszych sportowców spośród wszystkich kandydatów. Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego - Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP.

2011-02-21

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.