Pomóżmy Mikołajowi

Już blisko dwa lata trwają zmagania rodziny Marii i Jacka Stankiewiczów z Dukli trudami leczenia choroby nowotworowej ich syna Mikołaja. Jak dowiadujemy się od rodziców Mikołaja, w tym okresie ich syn przeszedł zabieg usunięcia guza i wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego oraz liczne cykle chemioterapii poprzedzające operację, a następnie zmierzające do usunięcia pozostałości komórek nowotworowych. I kiedy już wydawało się, że walka z chorobą została wygrana, nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą, dając przerzuty do innych organów. Podana chemia zatrzymała rozwój komórek nowotworowych, a dalsze leczenie wg najlepszej wiedzy medycznej lekarzy Oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Krakowie wymaga zastosowania leku, który nie jest refundowany pacjentom dziecięcym, a koszt leczenia wyniesie około 400 tys. zł.

W tej sytuacji, Maria i Jacek Stankiewiczowie zwrócili się do szerokiego grona ludzi dobrej woli o wsparcie kosztów leczenia Mikołaja, przekraczających ich możliwości finansowe.

Dlatego ośmielam się prosić o rozpropagowanie akcji w mediach.

Leśnicy, koleżanki i koledzy oraz przyjaciele rodziny Marii i Jacka Stankiewiczów, a także szerokie grono ludzi dobrej woli przystąpili już do uruchomionej zbiórki środków na leczenie Mikołaja prowadzonej w różnych formach, w tym przez Fundację Siepomaga https://www.siepomaga.pl/mikolaj-stankiewicz

Jestem przekonany, że poprzez współdziałanie wielu ludzi uda się zgromadzić środki finansowe na leczenie i dalszą rehabilitację Mikołaja, nie zabraknie ludzkiej przychylności w tych trudnych chwilach oraz innego wsparcia będącego w mocy odbiorców Państwa medialnego przekazu.

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie