baner-dustaw

baner-mpolski

Zawiadomienie o XLV sesji Rady Miejskiej w Dukli

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2021 r. poz. 1372)

na dzień 29 października 2021 r. (piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli XLV sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2021-10-22

Komendant Komisariatu Policji w Dukli informuje o Planie działań priorytetowych

Komendant Komisariatu Policji w Dukli informuje o Planie działań priorytetowych dla rejonu służbowego nr I  Zespołu Dzielnicowych Komistariatu Policji w Dukli (Dukla, Nadole, Teodorówka, Głojsce)

Pismo Komendanta KP Dukla

Informacje dotyczące planu działania priorytetowego dla rejonu I

2021-10-21

Budka Dukielska – Nietelefoniczna

Budka Nietelefoniczna to przearanżowana i zrewitalizowana budka telefoniczna, która została postawiona przy budynku, w którym mieści się Transgraniczna Informacja Turystyczna. W budce umieszczony jest aparat telefoniczny, w którym można wsłuchać się w historię odtwarzaną w słuchawce – a są to informacje o każdym z 16 przystanków ścieżki historyczno-przyrodniczej „Po Dukli” mającej kształt pętli: rozpoczynającej się przy Informacji turystycznej i tam się kończącej. Budka jest „przewodnikiem – podpowiadaczem”, swoją oryginalną formą ma przyciągnąć, zwabić i zainteresować turystów i odwiedzających Duklę, a także mieszkańców Dukli. Na centralnej ścianie budki znajduje się aparat z słuchawką, a także opis poszczególnych przystanków ścieżki z tłumaczeniem na języki: angielski i słowacki. Na wewnętrznej ścianie znajduje się także schemat ścieżki, która ma długość 13, 5 km. Na zewnątrz zdjęcie dukielskiego rynku  z okresu międzywojennego, w rzucających się w oczy kolorach. Nazwy przystanków to:

2021-10-21

Kotki do adopcji

Zachęcamy do adopcji kotków, które zostały znalezione na ul. Słowackiej w Dukli. Aktualnie są pod opieką lekarza weterynarii  w Nowym Żmigrodzie.

Tel. kontaktowy: 134415621.

2021-10-15

Cyfrowa Gmina wsparcie dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR

W ramach konkursu grantowego uczniowie mogą otrzymać sprzęt komputerowy

Gmina Dukla prowadzi prace związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach Konkursu Grantowego  Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”. Celem programu jest wsparcie w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Rodzice/Opiekunowie prawni uczniów niepełnoletnich oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich mieszkający w miejscowościach, w których funkcjonowały PGR-y do dnia 28 października 2021 roku mogą składać w Urzędzie Miejskim w Dukli stosowne oświadczenia.

2021-10-12

Oddano hołd poległym podczas Operacji Dukielsko-Preszowskiej

W 77. rocznicę jednej z najkrwawszych górskich  bitew II wojny światowej, zwanej operacją dukielsko-karpacką, oddano hołd poległym.

Obchody odbyły się 5 października br. w Dukli na Cmentarzu Wojennym, gdzie spoczywają polegli podczas walk w Karpatach jesienią 1944 roku.  Gości powitał burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. W skromnych ze względu na pandemie uroczystościach wzięli udział:  udział wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, starosta krośnieński Jan Pelczar, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Józef Folcik, burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, burmistrz Svidnika Marcela Ivančová, Komendant Miejski Policji w Krośnie insp. Leszek Buryła, Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Zbigniew Nowak, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jaśle ppłk Andrzej Nykiel, Prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i BWP w Krośnie Kazimierz Korczykowski, przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Wojciech Jarosz i Katarzyna Grela, radni powiatu krośnieńskiego Józefa Winnicka-Sawczuk i Józef Bek, dyrektor Muzeum Historycznego - Pałacu w Dukli Waldemar Półchłopek oraz uczniowie szkół z gminy Dukla, Krosna i powiatu krośnieńskiego.

2021-10-08

Zawiadomienie o XLIV sesji Rady Miejskiej w Dukli

Z A W I A D O M I E N I E

na dzień 11 października 2021 r. (poniedziałek) o godz.15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli XLIV sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2021-10-08