baner-dustaw

baner-mpolski

Wyróżnienie dla Gminy Dukla

na 20. Międzynarodowych Targach Turystyki w Opolu „W Stronę Słońca”

Gmina Dukla uczestniczyła w 20. Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu w dniach 20-22 maja 2022 roku. Promowaliśmy Gminę Dukla, okolice i województwo podkarpackie. Największe zainteresowanie miała oferta aktywnego wypoczynku - szlaki rowerowe, historia terenu, II wojna światowa (operacja karpacko-dukielska), piękna przyroda, kuchnia dukielska i rękodzieło artystyczne. Przygotowane materiały promocyjne rozeszły się prawie w 100%. Za innowacyjną prezentację poprzez gogle VR oraz internetowe wycieczki otrzymaliśmy Wyróżnienie.

2022-05-27

Dzień Matki

Kochane Mamy!

Z okazji Dnia Matki

składamy Wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy zdrowia, radości oraz nieustającego wsparcia i wdzięczności ze strony najbliższych.

Niech szczęście waszych dzieci będzie najwspanialszą nagrodą za trud poniesiony w ich wychowanie.

Łukasz Piróg

Zastępca Burmistrza Dukli

2022-05-26

Zawiadomienie o LV sesji Rady Miejskiej w Dukli

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2022 r. poz.559

na dzień 30 maja 2022 r. (poniedziałek) o godz.13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli LV sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2022-05-23

Bulwar nad Jasiołką w Dukli

„Dukielski bulwar – Dukla, ul. Nadbrzeżna” to zadanie realizowane w ramach projektu budżetu obywatelskiego 2022.  W ramach zadania został wykonany projekt zagospodarowania terenu i złożony do Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego w Krośnie  - 29.04.2022 roku. Złożony został również wniosek o pozwolenie wodno-prawne do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Jaśle.

2022-05-19

PRZYPOMNIENIE

Szanowni Mieszkańcy,
przypominamy, że od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel/Współwłaściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.

Obowiązek ten dotyczy zarówno budynków mieszkalnych jak i niezamieszkałych, lokali usługowych, które posiadają źródła ciepła o mocy do 1 MW.

2022-05-19

32. ŁEMKOWSKI KERMESZ W OLCHOWCU

21-22.05.2022

Celem wydarzenia jest odtwarzanie i kontynuacja żywej tradycji łemkowskich Kermeszy. Ukazują one różność etniczną, wschodniosłowiańską odmienność wyznaniową, z całym jej bogactwem oraz tradycją. Kermesz to święto parafialne, które jest nierozerwalnie związane z historią danej wspólnoty i odbywa się od wieków, wszędzie tam, gdzie są Łemkowie oraz czynne cerkwie. Olchowiecki Kermesz jest wyjątkowym wydarzeniem, a w tym roku będzie miał swoją 32. edycję. Właśnie tam na pograniczu kultur spotykają się przedstawiciele różnych narodowości oraz religii.

ZAPRASZAMY!

2022-05-16

Złote Gody

„Złote Gody” to szczególny jubileusz pięćdziesięciu wspólnych lat małżeństwa, to wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechów, wspomnień oraz wzruszeń. W dni 28 kwietnia 2022 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli 21 par małżeńskich z gminy Dukla zostało nagrodzonych medalem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość rozpoczął Kierownik USC w Dukli Mirosław Matyka witając wszystkich zaproszonych gości zacnych Jubilatów, Burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli Mariusza Folcika i zastępcę burmistrza Dukli Łukasza Piroga. Uroczystej dekoracji Jubilatów dokonał Burmistrz Andrzej Bytnar, w imieniu Prezydenta RP wręczył małżonkom medale oraz legitymacje,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik z zastępcą burmistrza Łukaszem Pirogem wręczyli kwiaty i pamiątkowe statuetki.

Wszystkim tegorocznym Jubilatom „Złotych Godów” serdecznie gratulujemy, życzymy dużo zdrowia , szczęścia i miłości na kolejne wspólnie spędzone lata.

Fot. Juliusz Stola, tekst Aleksandra Szczurek

2022-05-06