Jasełka Święta Noc

8 stycznia w Domu Ludowym w Barwinku przedstawione zostały "Jasełka Święta Noc", przygotowane przez młodzież wsi Barwinek przy współpracy Ośrodka Kultury w Dukli. Inicjatorem przygotowania przedstawienia był Pan Jacek Bujak, który zgłosił na początku grudnia do Ośrodka Kultury z prośbą o pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży oraz oprawę techniczną. Spotkania odbywały sie dwa razy w tygodniu. Czas na przygotowanie młodzieży był bowiem bardzo krótki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowaniach. Stroje, szopka i żłóbek zostały wykonane przez rodziców, którzy od początku angażowali się w przygotowania występu. Próby przeprowadziła Alicja Jakieła stażystka Ośrodka Kultury w Dukli. Koło Gospodyń Wiejskich z Barwinka przygotowało pyszne ciasta oraz barszcz z uszkami dla publiczności i przybyłych gości. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście: ks. proboszcz parafii w Tylawie Janusz Dudziak, Bohdan Gocz - radny Rady Miejskiej w Dukli, Małgorzata Walaszczyk-Faryj - dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli i Józef Magnuszewski - sołtys Barwinka.
Jasełka zostały zakończone wspólnym spożyciem potraw przygotowanych przez KGW w Barwinku i opłatkiem. A młodzież wyraziła chęć pracy nad następną sztuką.

Norbert Uliasz

2012-01-11